Напади припинилися: у Франківську вперше провели операцію на головному мозку при важкій епілепсії

Автор: Іра Блаженко

09 Кві, 2024 08:41

Поділитись публікацією
Напади припинилися: у Франківську вперше провели операцію на головному мозку при важкій епілепсії

Вперше в Івано-Франківську, у відділенні нейрохірургії обласної клінічної лікарні, провели двоетапну операцію на головному мозку з приводу важкої фармакорезистентної епілепсії.

Про це пише “Галка” з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

Двадцятиоднорічний хлопець, який хворіє з трьох років, щодня мав епілептичні напади. Родина роками шукала ефективне лікування та пацієнт приймав чимало протиепілептичних препаратів, та ефект був короткочасний або й зовсім не було. У КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради лікарка-епілептологиня Лілія Веркалець виявила у пацієнта виявили рідкісну вроджену патологію кори головного мозку – пахігірію. На операцію довго не могли наважитися, бо операції такого рівня донедавна в Україні не робили.

Двоетапну операцію провів заввідділення нейрохірургії Андрій Мартин разом з американським нейрохірургами Люком ТОмічем та Керрі Ма. На першому етапі встановили електроди на поверхню головного мозку, після чого упродовж трьох днів проводився запис епіактивності для планування обʼєму резекції. Другим етапом була, власне, резекція ураженої частини мозку з використанням інтраопераційного нейромоніторингу.

Минулого тижня пацієнтові провели дві операції. І напади припинилися.

“Зараз ми спостерігаємо, але стан хлопця задовільний, нападів на цей момент немає”, – каже Андрій Мартин.

Хірург вдячний американським колегам за те, що приїхали в Україну в такий нелегкий час й готові надалі допомагати нашим пацієнтам долати важкі виклики, лікувати складні захворювання, ділитися досвідом і фаховістю.

Читайте також: “Потрібно перестати боятися брати ініціативу у власні руки”: воїн Ігор Козак з Калуша