Направлення на ВЛК видає ТЦК: усі “обмежено придатні” мають повторно пройти медогляд до 4 лютого
25 Січ, 2025 15:21
Направлення на ВЛК видає ТЦК: усі “обмежено придатні” мають повторно пройти медогляд до 4 лютого.
Усі громадяни України, які мали статус “обмежено придатний” до військової служби до травня минулого року, повинні пройти повторну медичну комісію до 4 лютого 2025 року. Пройти військово-лікарської комісію (ВЛК) можливо лише за направленням, виданим Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Відповідне роз’яснення оприлюднив офіційний вебсайт Міністерства оборони України, передають Регіональні новини.
Повторне проходження ВЛК передбачають зміни в законодавстві, які вступили в силу 4 травня 2024 року. Нововведення спрямовані на актуалізацію стану здоров’я військовозобов’язаних і призовників, а також на впорядкування процесу визначення придатності до військової служби.
Після набрання чинності новий закон виключив поняття “обмежено придатний до військової служби”. Також було скасовано статус “непридатний до служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час”. Це спонукало Міністерство оборони внести корективи до положень про військово-лікарську експертизу, що регулюють порядок проведення медоглядів у Збройних силах.
Зміни у проведенні ВЛК передбачають прийняття нових рішень щодо придатності військовозобов’язаних. Тепер вони можуть бути визнані повністю придатними або непридатними до служби, потребувати тимчасового звільнення від обов’язків, лікування чи повторного огляду через певний період. Такі рішення враховують реальний стан здоров’я особи, можливість її залучення до різних видів діяльності в армії чи резерві.
Наразі проходження військово-лікарської експертизи можливе лише за направленням, яке видав ТЦК і СП. Для видачі такого направлення ТЦК має викликати військовозобов’язаного повісткою. У випадку, якщо повістки не було, військовозобов’язаний може особисто звернутися до ТЦК для отримання направлення на ВЛК. Уже під час медогляду визначається актуальна придатність громадянина до військової служби, що стає основою для прийняття подальших рішень.
У Міноборони зазначають, що результати медичних комісій мають обмежений термін дії. Військовозобов’язані зобов’язані проходити повторні огляди щороку для оновлення даних про стан свого здоров’я. Крім того, оновлення медичних даних важливе для актуальності інформації у військово-облікових документах і мобільному застосунку Резерв+.
Невиконання вимог щодо проходження повторної ВЛК для “обмежено придатних” може призвести до адміністративної відповідальності. За порушення правил військового обліку передбачені штрафи в розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.
Крім того, якщо особа зі статусом “обмежено придатний” ігнорує виклики ТЦК і не проходить ВЛК, то її обліковий статус може змінитися. Відповідно в застосунку Резерв+ відобразиться статус “в розшуку”.
Такі нововведення мають на меті посилити контроль за обліком і станом здоров’я військовозобов’язаних. Зміни також спрямовані на забезпечення більшої прозорості в процесах мобілізації та призову. Це необхідно для покращення роботи військових структур в умовах воєнного стану.
Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони України планує перетворити застосунок Резерв+ на онлайн-ТЦК. Вже у 2025 році з’явиться можливість отримання направлень на ВЛК через мобільний застосунок Резерв+ без потреби відвідувати ТЦК та СП. Завершення підготовки механізму заплановане на кінець лютого 2025 року.
Реклама