Нардеп Фріс розповів “Галці”, як він бореться з ОПЗЖ у парламенті (ДОКУМЕНТ)

Автор: Вадим Войтик

19 Лют, 2024 14:20

Поділитись публікацією
Нардеп Фріс розповів “Галці”, як він бореться з ОПЗЖ у парламенті (ДОКУМЕНТ)

Народний депутат Ігор Фріс поінформував редакцію “Галки” про свої дії, спрямовані на вирішення питання заборони діяльності народних депутатів, обраних від ОПЗЖ та пообіцяв і надалі вживати заходи депутатського реагування з цього питання. 

Про це йдеться у листі депутата на інформаційний запит редакції.

“Мої дії, спрямовані на вирішення питання заборони діяльності народних депутатів, обраних від ОПЗЖ, можна розділити на кілька напрямків, які вказані нижче:

  1. Внесення проєктів Законів
  2. Направлення депутатських звернень
  3. Передача Законопроєкту 7424 на розгляд Венеціанської комісії
  4. Порушення питання щодо ОПЗЖ на Комітеті ВРУ з питань правової політики”

Зокрема, народний депутат Фріс зареєстрував у Верховній Раді два законопроєкти, один з яких – про внесення змін до Регламенту Ради, а другий – про законодавчу заборону кандидувати  та обіймати державні посади депутатам проросійських партій. 

“Мною і надалі будуть вживатись заходи депутатського реагування, спрямовані на позитивне вирішення питання обмеження/припинення повноважень народних депутатів України, обраних від проросійських політичних партій, зокрема ОПЗЖ, пріоритетом в чому залишається прийняття законопроекту 7424, – стверджує пан Фріс.

Для цього, зокрема, маю намір і надалі домагатись прийняття відповідного рішення комітету про його відповідність Конституції України та внесення в порядок денний з метою якомога швидшого прийняття в залі Верховної Ради України”.

Нагадаємо, 4 січня 2023 року “Галка” опублікувала новину під заголовком “Нардеп з Прикарпаття не підписав звернення про позбавлення нардепів ОПЗЖ повноважень, – Чесно“. На цю публікацію пан Фріс відреагував позовною заявою, оскільки вважав оприлюднену інформацію недостовірною (спотвореною).

Суддя Станіслав Бородовський частково задовольнив позов депутата. Редакція назвала цей позов – тиском на незалежне медіа та оскаржила рішення суду.  26 січня 2024 року апеляційний суд скаргу редакції задовольнив.   

Читайте також: Нардеп Фріс програв суд журналістам івано-франківського видання “Галка” (ФОТОРЕПОРТАЖ)