Нардеп Фріс заявив, що його округ заслужив на туристичний бізнес-проєкт фірми доньки

Автор: Костинюк Олександр

06 Жов, 2022 11:59

Поділитись публікацією
Нардеп Фріс заявив, що його округ заслужив на туристичний бізнес-проєкт фірми доньки

Народний депутат Ігор Фріс прокоментував ситуацію з тим, що його донька отримала у користування земельну ділянку з лісом.

Читайте також: Стаття про нардепа Фріса, який є публічною особою, становить значний суспільний інтерес, – постанова апеляційного суду

Каже – не мав наміру виправдовувати і виправдовуватись, але публічність і посада вимагають надати пояснення. Про це нардеп пише у фейсбуці, інформує “Галка”

“Трохи більше року назад, мої діти вирішили започаткувати з друзями окремий проект. Вони в принципі дорослі дівчата. Живуть окремо і мають власний бізнес вже давно. Декларують доходи і платять податки. Мета нового проекту – соціально-екологічна. Екопарк з притулком для тварин. Просвітницькі екскурсії. Етнос Галичини. Історія та екотуризм.

З цією метою вони підшукували територію, яка б була не далеко від Франківська і відповідала певним критеріям. Вода для тварин. Ліс. Різні локації та рельєф. Передивилися 4-5 ділянок і зупинилися на Марківецькому лісництві”, – йдеться в повідомленні.

За словами Ігоря Фріса, підготували інвест проект. Розробили локації. Логістику та перспективний план для відтворення та збереження тварин. Організували юридичну особу, від якої подали заяву до лісгоспу:

“Є така 18 стаття в лісовому кодексі, яка визначає порядок тимчасового користування лісами. Не передача їх у власність. ЛІСИ НЕ МОЖУТЬ ПЕРЕДАВАТИСЯ У ВЛАСНІСТЬ. БУЛИ Є І БУДУТЬ ВЛАСНІСТЮ ДЕРЖАВИ. А саме в тимчасове користування. Об’єктом тимчасового користування можуть бути всі ліси, що перебувають у державній, комунальній або приватній власності. Тимчасове користування лісами може бути довгостроковим – терміном до п’ятдесяти років.

Довгострокове тимчасове користування лісами – засноване на договорі строкове ПЛАТНЕ використання лісових ділянок (так вони повинні платити за використання лісу), які виділяються для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

При цьому при тимчасовому користуванні є заборони!
✅ Земля залишається в державній власності і іі заборонено вилучати.
✅ Ліс в залишається державній власності і ніхто крім держави не має на нього права.
✅ Дерева рубати заборонено від слова ВЗАГАЛІ
✅ Будівництво будь-яких капітальних споруд заборонено.

Все що можливо при рекреації – парк з лавочками, вольєри для тварин, доріжки, тимчасові елементи, прогулянкові зони. Не більше. Думаю, всі були в парках. При цьому мають бути дотримані відповідні екостандарти для тварин і багато чого іншого. Парк з тваринами, до речі тут мали бути не дикі тварини, має багато стандартів також.

До речі, забув. Тимчасовий лісокористувач не має права передавати лісові ділянки в тимчасове користування іншим особам. Ось з цими ідеями і баченням 5 молодих людей (одним з яких дійсно є моя дитина) сформували весь проект і пішли по інстанціям.

Це зайняло в них якийсь час. Точно не пам’ятаю, можливо до 4-5 місяців. Погодили. Складно. Але погодили. По дорозі хотіли вже відмовитись, бо кількість паперів зашкалювала. Але… Ідея цікава та й на їх думку точно мало бути цікаво для мешканців міста та гостей Прикарпаття. Тому пройшли цей шлях”.

Ігор Фріс додає – коли дізнався за цей проєкт, то зрозумів, що це буде щось на кшталт екопарку в Харкові, іпідтримав таке рішення:

“До речі ідея, яка прийшла їм під час роботи над проектом – спробувати прилаштуватиі тих звірів, які постраждали під час війни на Харківщині в еко парку в нас на Прикарпатті. Десь все було так і в таких рамках.

Повторюю. Земля і ліс лишилися у власності держави і ніхто не міг і не зможе отримати їх у власність. Ніхто. Ніколи. На жаль, дехто напевно помилково, а може і з якоюсь лише йому відомою метою побачив або придумав злочинний умисел, по відбиранню землі і вирубці лісу.
Прикро. Кожен думає, як вчинив би саме він. Відібрав і вирубав. Здається ті хто мене знають, мали б вже точно зрозуміти, що якщо більше 20 років я посвідчував законні права людей, як нотаріус, моє імя та совість ніколи не опустяться нижче встановлено мною планки закону і законності.

Здається, що з зміною керівництва лісової галузі області (після якої зупинилися суцільні рубки та нищення лісів в області, які вчинялися за прямою вказівкою попереднього керівництва і на 100% почало виконуватися мобілізаційне завдання по деревині для ЗСУ) та реформою лісової галузі в державі, хтось вирішив підняти свої рейтинги та спробував придумати історію про мене і моїх дітей. Навряд це вийде.

Впевнений навіть при прискіпливому відношенні до батька депутата, його діти мають такі самі права, як і інші суб’єкти визначені законом. Хоча, як бачимо хтось думає інакше.
Завжди був, є і буду відкритим і готовим до спілкування.

А екопарк буде.
І 84 округ на це заслуговує.
На туристів. Робочі місця в складні часи.
Податки та процвітання.
Маю сподівання, що я пояснив реальний стан речей”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний лісівник Прикарпаття відхрестився від причетності до виділення майже 38 га лісу двом фірмам

Теги: