Нардеп Руслан Марцінків розповів, чому «Свобода» вийшла з коаліції

Автор: Турій Роман

24 Лип, 2014 15:39

Поділитись публікацією
Нардеп Руслан Марцінків розповів, чому «Свобода» вийшла з коаліції

Сьогодні депутати із фракції «Свобода» та УДАР вийшли із коаліції тим самим створили правові підстави для розпуску парламенту. Через 30 днів після цього, Президент Петро Порошенко може оголосити про перевибори Верховної Ради, тобто таке повідомлення може бути озвучене 24 серпня.

Читайте також: Діти військовослужбовців із Івано-Франківська мають змогу поїхати на оздоровлення за кордон

Про це в коментарях виданню  www.galka.if.ua сказав народний депутат Руслан Марцінків.

«Свобода» виступала за те, щоби провести перевибори у парламент уже цього року, окрім того – це одна із вимог Майдану», – відзначив політик.

За його словами, сьогодні Верховна Рада є недієздатною. Парламент діючого скликання, завдяки комуністам і регіоналам не може ухвалити низку важливих для країни законів, зокрема ніяк не може бути прийнятий антикорупційні закон, не проходить парламент законопроект про люстрацію і багато інших законопроектів.

Руслан Марцінків відзначає, що тепер головним завданням парламенту є зміна закону про вибори, аби вони проходили на за змішаною системою (закриті партійні списки + мажоритарні округи), а за відкритими партійними списками.

Проте, якщо все ж депутати не зможуть змінити закон, тоді немає іншого виходу, як проводити вибори за змішаною системою.

На окупованих територіях, де не буде змоги провести виборів, їх проведуть після того, як вони будуть звільнені, каже політик.

Окрім того, він додає, що, якщо залишиться діюча система виборів, тоді в парламент все ж можуть пройти представники різних олігархів. Саме тому, каже Марцінків, «Свобода» наполягає на тому, аби вибори проводилися раз на три роки, таким чином шлях очищення законодавчої гілки влади пройде швидше.

Дочасні вибори в ВР будуть вартувати 1,5 млрд. гривень бюджетних коштів. Звісно, сума не маленька, проте є шляхи, щоби її назбирати, каже народний депутат. Зокрема, «Свобода» наполягає на тому, щоби був введений воєнний податок для олігархів, а не так як пропонує Уряд – для всіх українців (1,5% від зарплати пропонує парламент брати з усіх громадян країни).