Нардеп й військовослужбовець Роман Лозинський пояснив, чому депутати не повинні йти на фронт (ВІДЕО)
24 Кві, 2024 13:02
Роман Лозинський – народний депутат України й військовослужбовець. Гість проєкту “Розмова” серед іншого розповів, як вдавалось поєднувати депутатство та військову службу, про токсичну атмосферу у парламенті та про те, чи вважає, що депутати повинні йти воювати.
Читайте також: Свят Загайкевич про токсичність стендапу, смерть мами та останній анекдот про стоматологів (ВІДЕО)
Про це йдеться у свіжому випуску проєкту, пише “Галка” з посиланням на “Розмову“.
Я не вважаю, що депутати повинні йти воювати. Я маю дуже конкретний аргумент: у нас є єдиний законодавчий орган, ті, хто приймають закони. І якщо ми кожні 2 місяці продовжуємо воєнний стан – то хтось має за це проголосувати.
Якщо ми говоримо про міжнародних партнерів і легітимність влади в країні й щоб хтось підтримував Україну – він має визнавати владу в Україні. Владою в Україні є парламент, Верховна Рада. І це те, над чим дуже активно росія працює – зробити з української влади нелегітимну владу.
Мовляв, у нас вже пройшов час виборів у парламент, пройшов час виборів президента, і ми вже пересиджуємо – значить ми вже незаконні й нелегітимні. Вони качають цю тему, для того, щоб у світі сказали: “А й справді, дивіться, вони вже там засиділись”. А у нас є конституція, у нас є Закон України про воєнний стан. Там чорним по білому написано, що робити, коли війна, коли повномасштабне вторгнення, коли воєнний стан і там виборів не передбачено. І це, напевно, хтось писав колись з певним змістом.
Тому, чи депутати мають жити у паралельній реальності? Ні, не мають. Чи мають іти воювати, якщо це особисте чиєсь рішення і це було на початку вторгнення, я це можу зрозуміти, бо я десь пройшов цей шлях сам. Якщо говорити зараз, коли є лінія фронту все-таки, а не те що було у лютому-березні 2022 року, то зараз ми повинні зробити все, щоб влада в Україні працювала ефективно, приймала необхідні рішення і комунікувала з нашими партнерами як легітимна, законна інституція.
Я в ефірі починаю критикувати активніше владу — твої законопроєкти не ставлять у порядок денний. Ти ще активніше критикуєш владу – тобі скасовують закордонні відрядження. Чи це окей? Це катастрофа!
Не може лояльність бути підставою для прийняття рішень. Не можуть відрядження народних депутатів за кордон для реальних відстоювань інтересів, для реальних зустрічей бути валютою. Голосуєш як нам треба – їдеш. Говориш на ефірах, що ми молодці – їдеш. Починаєш критикувати – не їдеш. І оцей комплекс факторів у парламенті побудував зараз дуже токсичну атмосферу’’.
Вибори неможливі – це конституція пише. Тобто, якщо у конституції пише, що вибори під час воєнного стану неможливі, як би я не хотів оновити парламент по персоналіях, чи щодо президента, я буду відстоювати позицію, що це все має бути згідно з конституцією. Але зараз нам необхідно сформувати перелік тих речей, які для країни потрібні як консенсус і всі разом їх відстоювати: голосувати, комунікувати, їздити по світу і відстоювати наші інтереси. Це єдиний сценарій реального перезавантаження у нашій країні.
Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.
“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться ведучий Сергій Лиховида.