Нардеп Юрій Соловей лобіював відставку міністра-реформатора

Автор: Турій Роман

04 Feb, 2016 09:15

Поділитись публікацією
Нардеп Юрій Соловей лобіював відставку міністра-реформатора

Як повідомляла “Галка” раніше, 3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус оголосив про свою відставку – в першу чергу через неможливість проведення реформ в країні та намагань людей з оточення президента “осідлати” фінансвові потоки на великих держпідприємствах.

Читайте також: У "гігантський" міський виконком ввели Святослава Никоровича та Романа Солов'я (ФОТОФАКТ)

Цікаво, що звільнити “варяга” хотіли деякі люди і в парламенті, зокрема і прикарпатський нардеп Юрій Соловей.

Як інформує “Українська правда”, постанову про звільнення Абромавичуса з посади ще наприкінці листопада минулого року вніс в парламент співголова фракції “Відродження” Віктор Бондар.

За словами співрозмовника УП в Мінекономіки, зроблено це було за командою Ігоря Кононенка, який вже тривалий час був у напружених відносинах із міністром.

Документ підписали 23 депутати, серед як два депутати від БПП Геннадій Чекіта і Юрій Соловей, який є першим заступником голови комітету з питань економічної політики.

Абромавичус заявив, що Чекіта так само від Кононенка лобіював людей на деякі посади у держпідприємствах.

“За весь час він лише кілька разів був присутнім під час засідань нашого комітету. Міністра економіки треба оцінювати за певними показниками. Перше – падіння ВВП, друге – інфляція. Третє – рівень безробіття, четверте – відсутність діяльності на монопольних ринках, п’яте – це приватизація і позиція міністра, який пропонував нам приватизувати всі 16 портів, в тому числі Іллічівський , який при доході в 900 мільйонів показує прибуток 600 мільйонів. Яка логіка приватизовувати порти чи залізниці, коли економіка в такому стані?” – пояснював “Українській правді” свою позицію Соловей.

Він впевнений, що Абромавичус – чи не найгірший міністр за останній час. Причина – він сконцентрувався тільки на дерегуляції і управлінні держпідриємств.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відставка Абромавичуса – сигнал позачергових виборів, – експерт