Нардеп з “Батьківщини” розповів, коли вирішиться доля уряду, коаліції та перевиборів

Автор: Турій Роман

26 Бер, 2016 12:42

Нардеп з “Батьківщини” розповів, коли вирішиться доля уряду, коаліції та перевиборів

Сьогодні, 26 березня, на Прикарпатті в містечку Яремче розпочалися навчання для депутатів різних рівнів політичної партії ВО ”Батьківщина”.

Читайте також: Основоположника люстраційного законодавства Дерев’янка назвали талановитим шахраєм

Перед початком занять парламентарі та преставники місцевих осередків партії у Західній Україні провели спільну прес-конференцію.

Під час обговорення не оминули питань відставки уряду прем’єра Яценюка, формування нового уряду та участі ”Батьківщини” у коаліції. Цю тему прокоментував народний депутат Сергій Соболєв, інформує кореспондент “Галки” з місця події.

”Ми сьогодні стоїмо напередодні ключової події. Ми зрозуміємо, чи є в країні президент, чого вартує слово президента, коли реально до 29 березня поставлена остання крапка по можливій відставці уряду. Якщо до 29 березня прем’єр-міністр, на зустрічі, яка відбудеться в понеділок наступний, не напише заяву на звільнення, і після цього президент не відреагує на це, ми будемо розуміти, чи є в нас президентська вертикаль влади, чи є в нас президент. Фактично 29 березня стане визначальною датою – чи відкриєттся шлях до формування нового уряду, нової коаліції, чи країна буде напередодні нових парламенськиє виборів. Наша фракція і партія виступає за те, щоб ми пройшли весь шлях формування нової коаліції”, – заявив Соболєв.

У зв’язку з цим в ”Батьківщині” висунули п’ять ключових вимог їх участі в новій коаліції і голосуванні за прем’єр-міністра та формування уряду. Так, першою вимогою є ”руйнування корупційного зв’язку між олігархами і урядом”.

Друга вимога – заборона продажу землі сільськогосподарського призначення та бюджетна підтримка аграрного сектору.

Індексація заробітних плат і пенсій до рівня інфляції – третя умова участі ”Батьківщини” в коаліції. Крім того, депутати виступають проти податку на пенсію.

”Рівень інфляції минулого року склав 49%, замість планованих 20%, рівень індексації 13%. Кожен громадянин став біднішим фактично на третину в результаті провальної політики уряду. Тому наша вимога, окрім індексації, скасування ганебного, неіснуючого в жодній країні світу податку на пенсії”, – повідомив нардеп.

Четверта вимога – чітка підтримка малого і середнього бізнесу через податкову систему. Формування справедливих тарифів – п’ята умова.

”В умовах тотального падіння ціни на газ у всіх країнах, включаючи російський газ, норвежський, британський газ, наш уряд умудрився підняти тарифи і далі проголошувати про подальше їх підняття”, – говорить Соболєв.

У зв’язку з цим у партії вимагають, щоб український газ був максимально направлений для населення.

“Нам байдуже хто цей прем’єр – Гройсман, Яресько, хтось інший. Право внесення кандидатур – право більших фракцій. Але нам не байдуже, яку політику буде проводити цей прем’єр-міністр. Тому ми хочемо він нього почути, чи буде він виконувати таку коаліційну вимогу”, – каже Сергій Соболєв.

Окрім п’яти окреслених вимог, у партії мають одну політичну вимогу – новий виборчий закон.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...