Нардеп з Прикарпаття хоче, аби місцеві депутати голосували поіменно майже усі рішення

Автор: Турій Роман

11 Чер, 2015 14:17

Поділитись публікацією
Нардеп з Прикарпаття хоче, аби місцеві депутати голосували поіменно майже усі рішення

Зробити більшість голосувань у місцевих радах поіменними, а їх результати загальнодоступними, – така мета законопроекту №2016а «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» (щодо поіменних голосувань)».

Читайте також: Для людей з вадами зору провели екскурсію галереєю Прикарпатського університету (ФОТО)

Співавторами законопроекту є депутати Юрій Бабій, Сергій Власенко («Батьківщина»), Ганна Гопко, Світлана Заліщук, Роман Заставний, Наталія Кацер-Бучковська, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Віктор Романюк.
Після прийняття закону поіменними стануть усі голосування в місцевих радах, окрім голосувань з обрання керівників ради та висловлення недовіри (вони залишаться таємними). Результати підлягатимуть оприлюдненню в день голосування і безстроково зберігатимуться у відкритому доступі. Крім того, поіменні результати голосувань стануть частиною офіційних протоколів сесій місцевих рад.
Сьогодні в більшості випадків виборці не знають, як голосує їхній обранець у місцевій раді з того чи іншого питання, поіменні результати не фіксуються і не зберігаються.

«Даний законопроект покликаний посилити контроль виборців за діями місцевих депутатів, – зазначає співавтор законопроекту, народний депутат України Юрій Бабій. – Втілення цього задуму технічно нескладне навіть у радах, де немає електронної системи голосування, головне – справна робота лічильної комісії. Розумію, що можуть виникнути певні труднощі з втіленням даної норми на місцях, де не має для цього певних технічних передумов, але вважаю, що ця проблема має не стільки технічні, скільки політичні причини».

На думку Юрія Бабія, персоніфікація голосуваннь змусять депутатів місцевих рад зважати на думку виборців, особливо під час розгляду резонансних майнових, земельних чи фінансових питань.

«Обираючи депутатів місцевих рад, громадяни України мають право знати, як працюють на благо громади їхні представники. Однак, незважаючи на відкритий характер більшості засідань і голосувань у місцевих радах, виборці, як правило, не можуть отримати інформацію про те, як голосує кожен конкретний депутат, – говорить нардеп Юрій Бабій. – Переконаний, що запровадження даної норми сприятиме більш прозорій роботі місцевих депутатів та зменшить кількість маніпуляцій з голосуванням щодо резонансних питань».
Також, народний депутат зазначив, що в той час, коли в стінах Верховної Ради йде боротьба за особисте голосування, в місцевих радах все зводиться до особистої волі голови лічильної комісії та головуючого на засіданні. Адже від того, на скільки відповідально голосуватимуть обранці місцевого рівня залежатиме добробут наших міст і сіл.

Довідка: в Україні понад 12 тисяч місцевих рад, до складу яких обрано близько 240 тисяч депутатів. Чергові вибори до місцевих рад мають відбутися в жовтні 2015 року, нагадує прес-служба народного депутата України
Юрія Бабія.

Теги: