Нардеп з Прикарпаття “не непідписував” звернення про заборону ОПЗЖ, – рішення суду (ДОПОВНЕНО)

Автор: Вадим Войтик

19 Лис, 2023 16:40

Поділитись публікацією
Нардеп з Прикарпаття “не непідписував” звернення про заборону ОПЗЖ, – рішення суду (ДОПОВНЕНО)

Суддя Станіслав Бородовський частково задовольнив позов народного депутата Ігоря Фріса до редакції GALKA.IF.UA щодо спростування інформації. Справу Івано-Франківський міський суд розглядав від січня 2023 року.

Вступну та резулятивну частину рішення суду редакція отримала 16 листопада.

Нагадаємо, 4 січня цього ж року “Галка” опублікувала новину під заголовком “Нардеп з Прикарпаття не підписав звернення про позбавлення нардепів ОПЗЖ повноважень, – Чесно“.

Мова йде про конкретну ініціативу одного з народних депутатів Олега Дунди щодо збору підписів до керівництва парламенту – її описав Рух “ЧЕСНО”, а “Галка” поширила на своїй сторінці. У тексті перелічені депутати які підписали відповідне звернення, зокрема, прикарпатці Оксана Савчук, Едуард Прощук, Олег Марусяк, Олена Вінтоняк.

Натомість єдиним нардепом з Прикарпаття, до якого зверталися ініціатори звернення, та який відмовився його підписати, був Ігор Фріс. Як пізніше пояснив сам пан Фріс, він відмовився від підпису, оскільки формат позбавлення мандатів осіб, яких було обрано від колишнього ОПЗЖ – ПРЯМО суперечить ст. 81 Конституції України.

У своїй позовній заяві до редакції “Галки” Ігор Фріс пояснив, що вважає оприлюднену інформацію недостовірною (спотвореною), оскільки він є співавтором трьох інших звернень до голови парламенту із цього питання та співавтором принаймні двох законопроєктів із схожої тематики. 

Публікацію “Галки” у позові пан Фріс назвав образливою, оскільки читачами було зроблено більше 80 коментарів, переважно негативного до нього змісту, здійснено понад 60 поширень та поставлено понад 100 реакцій “злість”. 

Суддя Бородовський частково погодився з позивачем та своїм рішенням зобов’язав “Галку” розмістити спростування такого змісту: 

“Народний депутат із Прикарпаття Ігор Фріс не належить до числа тих депутатів, які не підписали звернення до Руслана Стефанчука про позбавлення повноважень депутатів, які були обрані від заборонених проросійських партій”. 

Питання захисту честі, гідності та ділової репутації політика, принаймні в резулятивній частині, суддя не торкався.

Офіційну позицію редакції з цього приводу ми оприлюднимо після отримання повного тексту рішення. 

ДОПОВНЕНО

Повний текст рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кожну хитру гайку з влади знайдеться болт з різьбою, – читачі Галки прокоментували рішення суду за позовом Фріса

Читайте також: Нардеп Фріс не змирився з програшем журналістам і подав касаційну скаргу