Нардепи хочуть ввести кримінальну відповідальність в умовах мобілізації

Автор: Турій Роман

03 Sep, 2014 08:49

Поділитись публікацією
Нардепи хочуть ввести кримінальну відповідальність в умовах мобілізації

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект про кримінальну відповідальність керівництва компаній в ході мобілізації населення.

Так, проект передбачає кримінальну відповідальність за неналежне виконання військово-транспортного обов’язку керівниками підприємств. Йдеться про борг під час кампанії з мобілізації населення.

Проект «Про внесення змін до деяких законів щодо забезпечення проведення мобілізації та гарантій громадянам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації» на засіданні ВР 2 вересня в першому читанні підтримали 228 депутатів.

Проект передбачає зміни в Кримінальному кодексі.

Після прийняття закону в КК з’явиться стаття про те, що неналежне виконання керівниками підприємств військово-транспортного обов’язку каратиметься позбавленням волі від 2 до 5 років.

Також проект вносить зміни до Кодексу законів про працю. За покликаними в армію співробітниками компаній в ході мобілізації на особливий період зберігають робоче місце, пост і середню зарплату. При відновленні на роботу ці люди звільняються від додаткових процедур, а також перевірок.

Закон передбачає, що підприємці-фізособи на час мобілізації звільняються від податків і зборів. Такі особи будуть додатково отримувати мінімальну зарплату.

Нагадаємо, Петро Порошенко підписав закон, який спрощує умови мобілізації.