“Народ не має нести на собі тягар фінансування політичних партій”, – нардеп
25 Вер, 2015 21:20
Невдовзі Верховна Рада розглядатиме у другому читанні проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції”. Народний депутат Юрій Тимошенко висловив думку щодо внесених до законопроекту змін.
Читайте також: Україна готова забезпечити до 400 тис. вакцинацій від COVID-19 на тиждень - заступник голови Офісу президента
Політик зауважив, що у першому читанні планувалося фінансувати статутну діяльність тих партій, які набрали не менше 3 % голосів, у другому читанні – не менше 2% голосів. У першому випадку щорічний обсяг державного фінансування статутної діяльності політичних партій мав би скласти близько 200 мільйонів гривень, у другому – 440 мільйонів гривень.
“Люди схаменіться!
Я розумію обґрунтування авторів законопроекту і депутатів, що вносили туди поправки, що партії потрібно зробити фінансово незалежними від “благодійних внесків” олігархів і можна зробити це за рахунок державного бюджету, як це роблять провідні країни світу.
Але я не розумію звідки в бюджеті знесиленої війною і кризою держави до 2017 року з’являться зайві сотні мільйонів гривень, вірніше від кого їх потрібно буде відірвати.
Крім того, я завжди двома руками за європейський досвід, але його потрібно запозичувати з розумом. В Європі немає по 30 партій, які йдуть на вибори, там на державу припадає кілька партій, які по черзі змінюють і контролюють одна одну”, – написав Юрій Тимошенко у Фейсбуці.
Він вважає, що слід створити дві політичні партії, які б ефективно працювали.
“Тоді звичайна людина могла б не створювати партію, коли в неї виникне якась ідея, а прийти з цією ідеєю і втілити її в позиції вже існуючої партії. І не варто недооцінювати молодь, яка з високим рівнем розуміння процесів, що відбуваються в державі, та з свіжим запалом, могла б утворити сильну молодіжну політичну силу і внести свій вклад у розбудову держави”, – додав нардеп.
Юрій Тимошенко закликає об’єднуватися політичним партіям, а власникам кишенькових політичних об’єднань подумати двічі, чи не збігаються її цілі вже з зареєстрованою і чи потрібна вона взагалі народові України.