Народні майстри, танцюристи та співаки з усієї України та закордону приїдуть на фестиваль до Івано-Франківська
15 Вер, 2016 15:08
Півтисячі гостей з Латвії, Польщі, Румунії, Словаччини та різних регіонів України приїдуть на Міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних культур “Родослав”. Він триватиме 24-25 вересня в Івано-Франківську та продовжиться у районах області.
Читайте також: В Івано-Франківську презентували фільм до 140-річчя Казимира Малевича (ФОТО)
Про особливості дійства розповів Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій, на прес-конференції 15 вересня.
Він повідомив, що на фестиваль приїдуть 500 учасників з 15-ти областей України, а також з Польщі, Румунії, Словаччини, Латвії. Йдуть перемовини про участь Іспанії. Планується візит на фестиваль керівництва Мінкульту.
На вулиці Вітовського розташується містечко майстрів, де можна буде взяти участь у майстер-класах та познайомитися із творами декоративно-ужиткового мистецтва від понад 50 митців. Також відбудуться виступи хористів, танцювальних та інструментальних ансамблів, вокалістів.
За словами Федорака, цьогорічною новинкою “Родослову” стане виставка “Перлини сакрального мистецтва” у Музеї мистецтв Прикарпаття. На ній представлять 16 шедеврів дерев’яної церковної архітектури України та Польщі, які внесені до спадщини ЮНЕСКО.
Також пройде акція “Українському роду нема переводу”, в якій візьме участь тисяча молодих українців, вбраних у вишиванки.
“Сам факт представлення української культури з 15 областей засвідчує увагу до нашого Івано-Франківська”, – зазначив Федорак. – Цікаво буде побачити не лише гуцульські чи покутські, а й вишиванки із Полтавщини, Лемківщини, Слобожанщини”.
Після відкриття фестивалю, кожен колектив поїде виступати у райони області. Приміром, у Косівському районі зможуть побачити культуру Запорізької області, а в Городенківському – звичаї Польщі.
Володимир Федорак сказав, що бюджет фестивалю – понад 500 тисяч гривень. “Родослов” на Івано-Франківщині проводиться вже п’ятий раз. Вперше його влаштували 2001 року, востаннє – 2012. Планується, що фестиваль будуть організовувати кожні два-три роки.