NASA оприлюднило найближчу дату польоту на Марс (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

07 Sep, 2016 10:00

Поділитись публікацією
NASA оприлюднило найближчу дату польоту на Марс (ФОТО)

Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) затвердило нову дату запуску апарату InSight в рамках місії дослідження Марса, повідомляє N+1 з посиланням на сайт відомства.

Новою датою польоту, а значить початку марсіанської місії названо 5 травня 2018 року.

Планується, що апарат InSight (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport) під час своєї роботи на червоній планеті вивчить розміри, товщину, щільність і склад марсіанського ядра, його мантію і кору. У ході місії відбудеться і вивчення сейсмічної і тектонічної активності Марса. В агентстві повідомили, що розрахунковий час прибуття на Марс — 26 листопада 2018 року.

Посадка InSight запланована неподалік від марсіанського екватора, що зроблено спеціально для ефективного забезпечення його систем, які працюють на сонячних батареях. Зазначимо, що на відміну від інших місій InSight не зможе пересуватися по поверхні планети, оскільки є стаціонарним пристроєм.

Очікується, що апарат пропрацює на Марсі два роки. У NASA заявили, що місія буде сприяти майбутній появі людей на Марсі, допоможе краще зрозуміти походження червоної планети і інших скелястих планет, включаючи Землю.