NASA запускає дві місії для вивчення космічної погоди

Автор: Зелінська Таня

19 Feb, 2022 20:20

NASA запускає дві місії для вивчення космічної погоди

Аерокосмічна компанія NASA готує до запуску дві місії, які допоможуть краще зрозуміти космічну погоду. Фокусуватись будуть на дослідженні так званого сонячного вітру та турбулентності всередині нього.

Про це повідомляє The Guardian, інформує “Галка” з посиланням на “Громадське”.

Деякі явища космічної погоди, такі як сонячний вітер, іноді пошкоджують наземні та космічні апарати. Оскільки цей потік радіоактивний, він може завдавати шкоди навіть космонавтам.

NASA створює дві місії, щоб спостерігати за сонячною короною (зовнішня частина атмосфери Сонця) та вивчати її, досліджувати спалахи та виверження енергії, які впливають на космічну погоду.

Для цього в місії під назвою The Multi-Slit Solar Explorer використовуватимуть камеру, що фіксуватиме екстремальну кількість ультрафіолетового випромінювання. А місія HelioSWARM складається з 9 невеликих космічних апаратів, які будуть літати гуртом та спостерігати за силою сонячного вітру на великій площі космічного простору.

Це буде перше масштабне дослідження турбулентності сонячного вітру. На місії скерують 192 млн доларів та 250 млн доларів відповідно. Очікується, що вони будуть готові до запуску не пізніше лютого 2026 року.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry