Насалик засудив тих депутатів, які не проголосували за його законопроект про збільшення місцевих бюджетів

Автор: Борис Марія

04 Nov, 2015 15:00

Поділитись публікацією
Насалик засудив тих депутатів, які не проголосували за його законопроект про збільшення місцевих бюджетів

Верховна Рада провалила голосування за законопроект 2388а, який мав скасувати можливість торговців нафтопродуктами не платити акцизи з роздрібного продажу до місцевих бюджетів.

Читайте також: Екснардеп і колишній мер Калуша Ігор Насалик зазнав поранень на війні

Авторами проекту є нардепи Ігор Насалик та Ніна Южаніна,- інформує pravda.if.ua.

Ігор Насалик, який також є кандидатом на посаду мера Івано-Франківська, під час брифінгу у Верховній Раді засудив дії депутатів, через яких проект не набрав достатньої кількості голосів.

«Ці гроші місцеві бюджети мали би витрачати на школи, дитячі садки, благоустрій міст. Та вчорашнє рішення Верховної Ради позбавило міста додаткового фінансування», − заявив Насалик.

Народний депутат Тетяна Чорновол також висловила обурення тим, що Верховна Рада не ухвалила цей закон і заявила, що буде наполягати на прийнятті цих змін до Податкового кодексу.

Чорновол пояснила, що діюча редакція Податкового кодексу має розмите формулювання нововведеного акцизу, чим було створене поле для корупційних схем.

«Оператори ринку знайшли в законі “шпарину” і вирішили, що під оподаткування підпадає лише продаж фізичним особам для кінцевого споживання, а продаж нафтопродуктів через АЗС для бізнесу почали трактувати як продаж для комерційного споживання, на який можна не платити акциз. При чому оператори ринку почали штучно створювати “продаж для бізнесу”. Коли водій на АЗС розрахувався “карткою”, це проходило в бухгалтерії, як “роздрібний продаж”, а коли готівкою, на АЗС “обнулювали” касу та оформлювали пальне, як продане для “бізнесу” без сплати акцизу», − розповіла Чорновол.

Вона також уточнила, які втрати несуть місцеві бюджети через несплату акцизу.

«Особливо грішать з мінімізацією сплати “акцизу з роздрібних продаж” на заправках Коломойського, Ставицького, покійного Єрємєєва. В тінь йде приблизно 30-40% всього податку! А це означає, що якщо в 2015 році місцеві бюджети від нововведеного акцизного податку з роздрібних продаж нафтопродуктів мали отримати близько 4,9 млрд. грн., то отримують на 2 млрд. менше», − написала Чорновол в своєму блозі на «Українській правді».