2022 року населення Китаю скоротилося на 850 тисяч осіб — до 1,41 мільярда осіб. Народжуваність падає, населення – старішає.
Про це пише видання South China Morning Post із посиланням на дані Національного бюро статистики Китаю.
Головний економіст інвестиційної компанії з Гонконгу Pinpoint Asset Management Чжан Чжівей заявив, що населення Китаю скоротилося вперше з 1961 року. У майбутньому, за словами економіста, тренд на скорочення продовжиться.
Торік у Китаї народилося 9,56 мільйона дітей, що майже на 10% менше, ніж роком раніше. Рівень народжуваності в країні в 2022 році склав 6,77 народжень на тисячу осіб і став найнижчим від початку збору відповідної статистики у 1949 році.
У Китаї триває старіння населення. 2022-го в країні нарахували 209,78 мільйона людей віком від 65 років — це 14,85% населення (роком раніше ця частка становила 14,2%). Число людей працездатного віку становило 875,56 мільйона осіб, або 62% населення (роком раніше частка становила 62,5%).
Зростання населення в Китаї почало сповільнюватися з 2016 року. Це сталося, незважаючи на заходи влади щодо підвищення народжуваності. 2015-го в країні офіційно скасували політику «одна сім’я — одна дитина», а 2021-го китайським сім’ям дозволили мати трьох дітей. Крім цього, народження дітей у Китаї стали стимулювати грошовими виплатами та соціальними пільгами.
Серед причин, через які в Китаї, незважаючи на дії влади, стали народжувати менше дітей, South China Morning Post називає високі витрати на виховання, мінливі погляди молодого покоління на сім’ю та шлюб та уповільнення економічного зростання на тлі обмежень через ковід.
У майбутньому скорочення населення Китаю вплине на економіку країни, заявив Чжан Чживей. За його словами, Китай більше не може покладатися на демографію як на структурну рушійну силу економічного зростання, воно більше залежатиме від продуктивності праці.