“Наш клієнт знає якість Вертикаль” – Олег Лєпєнін про цінність продукту
31 Сер, 2020 09:21
“Цінність продукту, а не його ціна є фундаментом, на якому будівельна компанія Вертикаль будує комунікацію з Клієнтами”, – говорить засновник БК Вертикаль Олег Лєпєнін.
Читайте також: Бути провайдером якісних змін: засновник БК Вертикаль Олег Лєпєнін ділився досвідом на дискусійній панелі КБУ
Сьогодні у інтерв’ю керівник однієї з найуспішніших будівельних компаній Івано-Франківська розповів про основні принципи та переваги, які спонукають людей робити вибір на користь Вертикаль.
– Яка цінність продукту Вертикаль сьогодні?
– З 2010 року – року заснування компанії – ринок нерухомості суттєво змінився. Трансформувалися вимоги Клієнтів до житла, підтягнулися і конкуренти. Та незмінними залишаються базові речі – якісне будівництво і задоволений Клієнт. У першу чергу, нашого Клієнта сьогодні цікавить якість та функціональність житла. Місто росте швидко і так само швидко змінює свій зовнішній вигляд. Тому сьогодні наша компанія пропонує Клієнтам не просто метри квадратні, а продуману інфраструктуру житлового району з усім необхідним поряд. Наш Клієнт знає якість Вертикаль.
– Чи сучасне житло у Франківську – це лише про якість будівництва?
– Ми будуємо за принципом – як для себе.
Усе має бути поряд і на території житлового комплексу – школа, садочок, спортивні та торговельні заклади. Ми цінуємо час і розуміємо, що сьогодні важливо більше часу проводити з друзями та сім’єю. Самодостатні житлові квартали, двори без машин, підземні сміттєві контейнери, парки та зони для діток – це те, що має бути. При проєктуванні та будівництві нових об’єктів ми керуємося думками Клієнтів компанії: мешканці житлових комплексів Вертикаль є для нас лідерами думок у прийнятті рішень.
– Яка математика інвестицій у нерухомість?
Для кожного вона різна. Хто інвестує на фундаменті у житлові комплекси компанії Вертикаль – має можливість отримати дохідність на вкладені кошти до 40 %. З кожним збудованим поверхом у будинку ціна за метр квадратний зростатиме. Купуючи квартиру у готовому будинку, Клієнт платить повну вартість за готове житло. Звичайно, для Клієнтів – це безризикова можливість відразу переїхати чи здавати в оренду готове житло. І перший, і другий варіанти сьогодні користуються попитом на ринку.
– Як виглядає портфель проєктів компанії сьогодні?
– За 10 років на ринку нерухомості Івано-Франківська компанія виросла у лідера. У нас 16 зданих будинків у 4 житлових комплексах і понад 100 000 кв м зданих в експлуатацію площ. Активна будівельна фаза триває у 5-ти житлових комплексах: Sonata, Lystopad, HydroPark DeLuxe, Містечко Мануфактура, Містечко Козацьке. Паралельно ми активно працюємо над виведенням на ринок нових інноваційних рішень та проєктів у житловій нерухомості.
– Що сьогодні рухає ринком нерухомості?
– Занепокоєння та паніка помалу відходять на задній план, і ринок відновлюється вже за новими правилами. На ринку лідерами будуть сильні компанії з грамотним менеджментом та надійним фінансовим плечем. Випадкові та невідповідальні забудовники змушені будуть залишити ринок. Така селекція відбудеться, у тому числі, за вимогою та участю Клієнтів.
– За якими критеріями варто оцінювати сильного забудовника?
– На що у першу чергу сьогодні звертають увагу Клієнти? Це надійність забудовника та прозора комунікація. Серед важливих критеріїв – це достатнє фінансування і своєчасне виконання зобов’язань.
Однозначно, це компанія, яка має досвід у реалізації успішних проєктів. І будує так, що кожен її проєкт перевершує очікування Клієнтів. Для цього потрібно мати сильний менеджмент, приймати рішення на випередження ринку, що і забезпечує переваги над конкурентами у галузі.
– Якими пріоритетами керується компанія-забудовник сьогодні?
– Варто трішки змістити акценти та оперувати добре продуманими рішеннями. Cаме по собі житло вже давно не є основним об’єктом інвеcтицій. У фокусі зараз комплексна забудова територій. І у цьому велика відповідальність покладена на будівельну компанію – особливо у функціональному наповненні просторів для комфортного життя. Йдеться про велопарковки, облаштовану інфраструктура для людей з обмеженими можливостями, двори без машин, озеленення, екологію та сортування сміття, продуману комерційну інфраструктуру. Кожен забудовник сьогодні має бути, в першу чергу, урбаністом: думати як урбаніст, проєктувати і будувати як урбаніст.
Будівельним компаніям сьогодні делегована ще одна функція – трансформація недооцінених районів та просторів у нові самодостатні житлові квартали. Є чимало таких успішних прикладів, коли після старту будівництва район трансформується із промислового закинутого в живий та активний район з повноцінною інфраструктурою та новими можливостями.