Наш шлях до справжньої незалежності – це повне забуття російської мови, – блогер Андрій Шимановський (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

28 Jul, 2022 20:12

Поділитись публікацією
Наш шлях до справжньої незалежності – це повне забуття російської мови, – блогер Андрій Шимановський (ВІДЕО)

Андрій Шимановський – популяризатор української мови, блогер та актор – розповів про те, чим крута українська мова, відкрив секрет, як на його життя повпливав Петро Порошенко, а на завершення проінспектував франківців на знання української мови.

Читайте також: Ненька-Ірландія: як "смарагдовий острів" став прихистком для десятків тисяч українців (ВІДЕО)

Про це та інше Шимановський розповів у проєкті “Розмова” Сергію Лиховиді, передає “Галка“.

Андрій ділиться, мовний педантизм у нього від народження. У дитинстві підходив до мами й казав, що йому не подобається спілкуватися одночасно українською, російською і польською.

“Мама мене підтримала, але у юному віці, коли всі друзі суржиком спілкуються, було важко – як “біла ворона”, – пригадує Шимановський.

Глибоке захоплення та усвідомлення, що мова є дуже важливою з’явилося, коли Андрій почав вивчати історію – як мови, так й України.

“Українська мова надзвичайно багата – 256 тисяч слів й до багатьох ми можемо підбирати безліч синонімів. І, знову ж таки, історія мови дуже потужна – вона передає увесь контекст, все багатство українців. І фактично, я вважаю, вона і зберегла нас сьогодні. Ми пройшли через складні роки, складні випробування й залишилися українцями й значною мірою через українську мову”, – каде Шимановський.

Є певний наратив, який закладала російська пропаганда, особливо останні 100 років, що мовне питання – це щось дуже конфліктне, що це така річ, за яку точно треба сваритися і яка має розмежовувати людей.

“Зараз, коли триває війна, я вже мав кілька розмов публічних – в різних токшоу, студіях – де я зрозумів, що вперше говорю про мову і ми не сваримося, що ми приходимо до спільного знаменника. Тепер ні в кого не виникає питання, чи українська – це державна мова й ні в кого не виникає бажання якось це по іншому назвати.

Не має бути проблеми з мовним питанням. Подивитися навіть на наших європейських сусідів – ну немає проблеми у тих самих поляків”, – зазначає Шимановський.

“Сила української мови в тому, що вона є головним підґрунтям нашої незалежності та ідентичності, відмежовування від росіян.

Якщо ми забудемо ту мову (російську – ред.), як це зробили поляки – а польська і російська є найбільш спорідненими мовами й вони її забули й побудували абсолютно незалежну, багату країну – і цього боїться росія, що ми побудуємо щось схоже”.

“Ми вже вийшли на цей шлях. До війни, здається, у нас уже була однакова заробітна плата (з росією – ред.). Ми вже почали їх наздоганяти й, очевидно, переганяти”, – каже Шимановський.

Більше – у відео:

 

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.