“Наше тіло – це наш дім”: київська мисткиня Євгенія Григор’ян відкрила виставку в Івано-Франківську (ФОТО)

08 Лют, 2024 17:10

Поділитись публікацією
“Наше тіло – це наш дім”: київська мисткиня Євгенія Григор’ян відкрила виставку в Івано-Франківську (ФОТО)

7 лютого в Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відкрили виставку “Тіло”. На ній представлені роботи киянки Євгенії Григор’ян. Для мисткині це перша персональна виставка.

Про це пише «Галка» з відкриття.

Мисткиня працювала над виставкою понад сім місяців. У галереї представлені як двовимірні чорно-білі роботи, виконані в техніці графіки вугіллям на литому папері, так і тривимірна інсталяція зліпків частин жіночого тіла.

Євгенія Григор’ян звернулася до мистецтва пʼять років тому. За її словами, воно прийшло в її життя випадково, як спосіб розслаблення.

Зокрема проєкт “Тіло” розпочався як персональна терапія, саморефлексія авторки в контексті сприйняття свого тіла. Згодом Євгенія Григор’ян почала спілкуватися з іншими жінками і зрозуміла, що у багатьох є питання до власної тілесності:

«Наше тіло – це наш дім. Я у своїй практиці дуже часто звертаюсь до цієї тези, вважаю, що якщо ми будемо дивитися на тіло, як на тимчасову домівку душі, то почнемо інакше його сприймати».

Зліпки, що показані в інсталяції, є справжніми відбитками тіл різних жінок. Багато хто з них зізнався, що цей досвід також став для них терапевтичним. Вони змогли змінити ставлення до свого тіла, бо побачили його під іншим кутом, як витвір мистецтва.

Мета проєкту – дозволити глядачу побачити неідеальні тіла фрагментарно, щоб більше звернути увагу на певні їх частини та проаналізувати, що вони можуть викликати всередині.

Переглянути експозицію можна до 27 лютого у міській Ратуші.

Текст: Аліна Стогорнюк