Наші наміри залишаються незмінними: Гіппократ виїжджає в зону АТО – Черемський

Автор: Турій Роман

24 Лис, 2014 10:44

Поділитись публікацією
Наші наміри залишаються незмінними: Гіппократ виїжджає в зону АТО –  Черемський

Добровольчий медичний батальйон «Гіппократ» офіційно зареєстрований як громадська організація з неприбутковим статусом, і буде продовжувати свою діяльність для допомоги пораненим у зоні АТО.

Читайте також: Департамент охорони здоров'я ОДА взявся за укомплектацію автомобілів для "Гіппократу"

Про це у своїй сторінці в мережі Facebook заявив голова правління громадської організації, яка зареєстрована в Івано-Франківську, Андрій Черемський.

За його словами, розбіжність з іншим ідейним засновником “Гіппократу” виникла через юридичний статус волонтерів організації, відсутність можливості для них отримати статус учасника бойових дій.

“Наша організація об’єднує людей, які хотіли б спричинитися до виконання цієї мети на волонтерських засадах. У теперішній ситуації це означає, що ці люди готові їхати в зону АТО без ґарантованої заробітньої плати і без перспективи надання статуса учасника бойових дій. Кожній людині, яка зголошувалася до організації було задане питання, чи готова вона їхати на таких умовах. І кожен письмово відповів «так». Оскільки наша організація є волонтерською, то кожен її учасник у будь-який момент може відмовитися їхати з нами. Ми нікого силою до себе не тягнемо. Наше завдання – дати можливість усім медикам реалізувати своє бажання допомогти пораненим і хворим у зоні бойових дій, не вступаючи при цьому до лав силових структур”, – пише Черемський

Також Андрій Черемський додає, що у нинішній ситуації громадські активісти не прагнуть бути складовою спецслужб.

“Тому, опинившись перед вибором: приєднуватися до впливової спецслужби або залишатися волонтерами, ми вибрали останнє. Наш вибір обумовлений передусім почуттям відповідальності перед нашими партнерами, які готові безкоштовно передати нам у користування відповідний автотранспорт і обладнання, але виключно як для громадської організації. Крім того, ми маємо велику відповідальність перед нашими членами, які зголосилися до нас саме як волонтери, а не як кандидати до вступу в спецслужбу. Ми вважаємо, що волонтери не зобов’язані купувати машини і обладнання для силових структур (оскільки вони фінансуються з держбюджету), а громадські організації не мають перетворюватися на вербувальні пункти для спецслужб”, – зазначив він.

Лікар-волонтер повідомив всіх добровольців, які зголосилися до організації, що наміри залишаються незмінними: “Гіппократ” виїжджає в зону АТО, як тільки доукомплектує машини необхідним медичним обладнанням.