Наступного року кіоски в Івано-Франківська почнуть змінювати зовнішній вигляд

Автор: Людмила Баран

22 Aug, 2014 09:07

Поділитись публікацією
Наступного року кіоски в Івано-Франківська почнуть змінювати зовнішній вигляд

Міська рада збирається впорядкувати зовнішній вигляд торгових кіосків. Було прийнято відповідне рішення і, здається, розроблено архітип того, як вони всі мають виглядати. Втім, у місті такі з’являться нескоро.

Читайте також: У Франківська буде новий порядок розміщення зовнішньої реклами

“Підприємці, які на сьогодні хотіли б замінити згідно архітипу свої тимчасові споруди, мають таке право. У зв’язку з економічною ситуацією підприємці цього не роблять. Їхні доходи падають, а щоб облаштувати споруду згідно з архітипом, треба немалі кошти – мінімум кілька десятків тисяч гривень. На даний момент перших замовників цього ще нема”, – розповіла повідомила виданню www.galka.if.ua Світлана Лосюк, начальник відділу дизайну архітектурного середовища та благоустрою Департаменту містобудування та архітектури.

За її словами, розроблена комплексна схема, на підставі якої теперішні тимчасові споруди поділені на три групи залежно від стану і розташування. До четвертої групи належать нові споруди у місцях, які будуть виділяти через проведення аукціону.

“Коли ця комплексна схема буде затверджена, то на три групи існуючих споруд надаватимуть різні терміни перехідного періоду, за який вони зобов’язані привести існуючу споруду до архітипу. Там від одного року до п’яти. Скоріш за все, цю схему затвердять в кінці цього або на початку 2015-ого року. І тоді цей процес вже буде активно йти. Але зараз не до цього – треба не мати совісті, щоб у такий скрутний час зобов’язувати людей ще й змінити вигляд кіосків”, – розповіла Світлана Лосюк.

Вона повідомила, що тим кіоскам, які зараз працюють, продовжили дозволи на рік, до квітня.

“Одиницям продовжили до середини чи до кінця наступного року. Щоб краще бачити результати, більшість рівняємо до однієї дати, після якої почнеться процес реконструкції і зміни зовнішнього вигляду кіосків”, – зауважила Світлана Лосюк.

Більше про це та інші архітектурні питання Івано-Франківська – в інтерв’ю Світлани Лосюк.

Теги: