Нацкомісія підвищила тарифи на воду. Зеленський назвав таке рішення ганебним (ДОПОВНЕНО)

Автор: Вадим Войтик

03 Лип, 2023 12:05

Поділитись публікацією
Нацкомісія підвищила тарифи на воду. Зеленський назвав таке рішення ганебним (ДОПОВНЕНО)

НКРЕКП підвищила тарифи на воду для 33 водоканалів серед яких “Івано-Франківськводоекотехпром”. Зеленський назвав таке рішення “ганебним і непрофесійним”. Підвищення тарифів на електроенергію Президент не коментував. 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оприлюднила своє рішення 29 червня 2023 р. 

Для КП “Івано-Франківськводоекотехпром” нові тарифи затвердили на рівні 

  • централізоване водопостачання — 16,536 грн за 1 м³ з ПДВ;
  • централізоване водовідведення — 20,124 грн за 1 м³ з ПДВ.

До 1 липня 2023 року тариф на водопостачання становив 12,95 грн за 1 м³ (з ПДВ), на водовідведення — 15,29 грн за 1 м³ (з ПДВ).

Після схвалення відповідних проєктів постанов, розрахунки тарифу було актуалізовано. У тарифах враховано компенсацію вартості електричної енергії з початку 2023 року, що вплинуло на зростання тарифів. Середньозважене зростання склало 32%“, – зазначив член НКРЕКП, що доповідав з указаного питання.

Раніше підвищення тарифів на водопостачання анонсував і мер Івано-Франківська. 

Востаннє тарифи переглядалися у 2021 році. Змінилася вартість електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, зросла мінімальна заробітна плата – це все впливає на тариф”, – казав Марцінків. 

Реакція влади

Втім, уряд не підтримав рішення нацкомісії про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Рішення не прийнятні. Рішення не погоджені з Урядом. Під час війни ми маємо діяти єдиною командою, особливо в таких чутливих сферах як енергетика та тарифоутворення“, – обурився прем’єр Шмигаль. 

Своєю чергою Президент Володимир Зеленський назвав ганебним і непрофесійним рішення НКРЕКП про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

М’яко кажучи, ганебне рішення, непрофесійне і не погоджене з урядом. Ми не можемо і не будемо сприймати спокійно такі рішення. Уряду доручено представити рішення у відповідь. Вони будуть“, – наголосив Зеленський. 

Як писала “Галка” з 1 червня в Україні суттєво підвищив тарифи на електроенергію дня населення. Президент ніяк не коментував це рішення Кабінету Міністрів. 

Відповідно до закону Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг є постійно діючим незалежним і самостійним органом, що хдійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Доповнено

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, під час свого позачергового засідання 3 липня скасувала рішення від 29 червня 2023 року щодо коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

“Верховний Головнокомандувач в період воєнного стану висловився проти рішення про перегляд тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що є самодостатньою підставою для скасування прийнятого Регулятором рішення”, – зазначив Голова НКРЕКП Ущаповський.

Регулятор розпочинає консультації з Кабінетом Міністрів України та всіма зацікавленими сторонами задля напрацювання справедливого соціального рішення, яке зможе забезпечити додаткові фінансові ресурси з Державного бюджету або інші компенсаторні механізми для покриття витрат водоканалів.

Читайте також: Водоекотехпром на 100 тис. грн замовив річне поповнення проїзних громадським транспортом