Натуральне морозиво та льодяники без цукру: як франківська родина виготовляє корисні смаколики JEREMY (ФОТО) 

Автор: Зелінська Тетяна

04 Лип, 2021 21:06

Поділитись публікацією
Натуральне морозиво та льодяники без цукру: як франківська родина виготовляє корисні смаколики JEREMY (ФОТО) 

25 червня — два роки, як Домашній пломбір|ТМ JEREMY, тішить франківців та гостей міста натуральними та якісними смаколиками. Сьогодні це не лише морозиво, з якого починалася сімейна справа, а й льодяники без цукру, домашня солена карамель, шербет, трубочки зі згущеним молоком та інше.

Справді сімейний бізнес

Тетяна та Ярема спробували себе у бізнесі одразу після весілля – спочатку разом опікувалися продуктовим магазином, потім він пік крафтовий хліб, а вона шила одяг для малечі. Згодом, оскільки Ярема фанат морозива – їсть його і влітку, і взимку, то вирішили спробувати себе у цій сфері.

«Під час карантину у 2020 році, це була наша синергія – його ідея та моя сильна підтримка. Так і зʼявилося морозиво JEREMY. Спочатку ми його приготували вдома – класичний рецепт пломбіру. І Ярема, сказав, що якщо він всім сподобається, то ми його будемо виготовляти», – розповідає Тетяна.

Пара зʼєднала чотири складники: жирні вершки, молоко, згущене молоко та ванільний цукор. Все це робили у домашній морозилці та по декілька разів взбивали суміш. Вийшов просто ідеальний пломбір, каже Ярема, і з цього все почалося. 

Перше виробництво було вдома – допомагала вся родина. Тато Тетяни клеїв наліпки на упаковування, а старша донька на деревʼяних паличках випалювала назву JEREMY. Бізнес з нуля вдалося організувати за два місяці.

«І це дуже швидко. Розробка упаковки, рецептури, всі аналізи, закупівля обладнання, підбір інгредієнтів. З грудною дитиною на руках, батьки дуже допомагали нам у цьому плані!», – каже Тетяна.

Подружжя й не сподівалося, що морозиво настільки сподобається людям, що їм будуть писати та дзвонити з гарними відгуками, а виробництво доведеться розширювати.

Морозиво на всі смаки

Першим у JEREMY приготували класичний пломбір, потім спробували додати до нього шоколад, зварений за бабусиним рецептом. А тепер асортимент настільки великий, що кожен знайде для себе улюблене морозиво.

Воно може бути з вишнею, яку варять з різними спеціями, чи ягідне з джемом зі смородини, чорниці та малини. А морозиво з соленою карамеллю настільки сподобалася франківцям, що воно стало одним з найпопулярніших. Ба більше – JEREMY тепер варить свою фірмову карамель для інших виробників та навіть для однієї з кавʼярень міста.

«Хочеться задовольнити смаки більшості людей. У нас навіть було веганське морозиво, але воно вийшло з нашого асортименту, бо мало надзвичайно вузьке коло спрямування», – говорить Тетяна.

Прислуховується подружжя й до бажань своїх покупців. Наприклад, люди казали, що шоколад на морозиві для них надто солодкий. І вже незабаром у JEREMY зʼявилося морозиво в екстрачорному шоколаді, яке тепер теж має своїх шанувальників.

До слова, ще одна особливість морозива на паличці від JEREMY, якою пишається подружжя – шоколад з їхнього морозива не облітає. Тому його можна спокійно їсти у білосніжній футболці, чи дати дитині та не переживати, що після смаколику її одяг буде замащений.

Для тих, хто бажає їсти морозиво вдома під цікавий фільм чи серіал – можна придбати «сімейну упаковку». Є класичний пломбір, шоколадне, з вишнею чи соленою карамеллю. Є морозиво “18+”, у яке додають якісний алкоголь – віскі та амарето.

Морозиво на паличці коштує від 45 гривень. А більше у коробочці – 115 гривень. Також ціни залежать від націнки магазинів.

Якість понад усе 

Тетяна наголошує – для них якість продукту понад усе. Тому обирають лише преміальні інгредієнти. Джеми, карамель та варення варять самі. 

У морозиво додають ічнянське згущене молоко, вершки 36% жирності, теж від українського виробника, ванільний цукор з Австрії, а глазурують його справжнім бельгійським шоколадом.

«Дуже велика спокуса, коли ростуть обʼєми виробництва, щось десь здешевити. Нам пропонують вершки дешевші удвічі, де є відсоток рослинних жирів. Ми могли зекономити на цьому, але наша філософія така, що ми жертвуємо заробітками заради якості, відгуків та телефонних дзвінків від наших покупців. 

От щось же змушує людину зʼїсти продукт, взяти телефон, набрати та сказати: «Ваше морозиво таке смачне, ви принесли нам таке задоволення, ми іншого морозива вже не хочемо їсти». Ми постійно отримуємо позитивні відгуки – це надихає, це наше пальне», – додає вона.

На виробництві ви не зустрінете емульгаторів, ароматизаторів чи іншої хімії, адже рецептура морозива така, аби зберегти натуральні смаки. 

«Хтось каже, що без цього не можна зробити, а хтось, що без цього, але ж раніше готували морозиво без хімії. Значить з часом всі ці «інгредієнти» зʼявилися від бажання людей зекономити», – каже Ярема.

На великих виробництвах до морозива додають воду чи збивають його, насичуючи киснем. Саме тому у магазині «сімейні пачки морозива» від відомих фірм виглядають обʼємними. Ярема ділиться, що у них часто запитують покупці, чому їхнє морозиво таке невелике, хоч і має 300 грамів. А все тому, що воно не насичене киснем. 

Спочатку морозиво мало термін придатності чотири місяці, потім шість, а тепер вже 12 місяців – і це фінальна цифра, бо без стабілізаторів зробити термін більшим неможливо, підкреслює Ярема.

«Ми мали проекспериментувати, спробувати, здати всі аналізи, і тільки після цього змінюємо терміни придатності на річні», – каже Тетяна.

Такий термін зберігання відповідає ДСТУ для морозива, виготовленого без рослинних жирів.

У «Джеремі» часто відмовляються від нововведень задля збереження якості морозива. Нещодавно їм запропонували ікру з джемів – це стало б «вауновинкою» для сімейної справи. Проте склад ікри не відповідає філософії «Джеремі», тому від цього продукту відмовилися.

«Я розумію, що це була б класна фішка, смачна, але ми не можемо собі цього дозволити, побачивши склад ікри. Як би потім дивилися в очі матері, яка б питала нас, чи це безпечно для її дитини?», – пояснює Ярема.

Він жартома додає, що всі смаколики перевіряють на своїх рідних. Його мама діабетик, але може спокійно споживати фірмові льодяники. Менша донечка, якій вже два роки, постійно їсть морозиво JEREMY, адже у складі лише вершки, молоко, згущівка, ванільний цукор.

«Ми хочемо донести до своїх споживачів, що це безпечно та смачно».

Крім того JEREMY самотужки доставляє свою продукцію до крамниць і контролює свіжіть товару в мережі. Спеціальна людина в команді знімає з продажу залишки та робить ротації продукції, адже продавці не завжди мають на це час і натхнення.

«Якось в одному з магазинів підтопилося наше морозиво, а продавець нам сказав, що нічого – й так продадуть. Для нас це просто шок…! Ми просто поїхали та забрали звідти нашу морозильну камеру. Ми розуміємо, що якщо ви прийдете та купите морозиво яке «й так продадуть», то не буде питань до власника чи до магазину, а буде питання до виробника».

JEREMY бере на себе весь цей шлях продукту, аби бути впевненими, що споживач отримає реально якісний десерт.

Льодяники, безпечні для дітей

Більшість з нас полюбляють їсти морозиво влітку, тому можна говорити, що це сезонний продукт. Тетяна та Ярема зрозуміли, що потрібно виготовляти ще якісь смаколики для людей «на зиму». Так зʼявилися їхні фірмові льодяники на паличці – полуниця, малина, зелене яблуко, мʼята-лайм, дюшес та інші. 

«Ми хотіли зробити їх особливими, щоб вони мали якусь свою родзинку. Вони у нас зі сублімованими ягодами та фруктами. Сублімація – це такий процес, коли залишається колір, смак та структура ягоди чи фрукту», – пояснює Тетяна.

Сублімація – “космічний” процес, технологія, що прийшла у кулінарію з NASA. Інгредієнти спочатку піддаються шоковій заморозці, а потім у вакуумі висушуються. Тобто рідина всередині них переходить з твердого у газоподібний стан, минаючи рідкий, що дозволяє зберегти всі корисні властивості.

Крім того, ці льодяники без цукру, а з ізомальтом – він дієтичний, не викликає карієсу та дозволений діабетикам.

«Наша донечка їла ці льодяники від шести місяців. Адже звичайні цукерки, коли довго перебувають в ротовій порожнині, викликають карієс. Але льодяники з ізомальтом у цьому плані абсолютно безпечні», – ділиться Тетяна.

Паличка у льодяниках пластикова та відповідає стандартам безпеки. Вона має невеличкий отвір згори, завдяки чому цукерка міцно тримається і не зісковзне, що важливо для безпеки дитини. Також льодяник повністю запакований – вам не потрібно переживати, що палички хтось до вас торкався.

Новинки від JEREMY

Цього літа всі охочі вже можуть скуштувати морозиво зі смаженим кокосом. Тетяна зізнається, що тепер воно стало її улюбленим:

«Ми додали до нашого класичного пломбіру смажений кокос і получилося «вау». І до молочного бельгійського шоколаду ми його теж додаємо».

Це морозиво одразу увійшло в топ від споживачів JEREMY та догнало за популярністю морозиво з соленою карамеллю, яке вже давно стало хітом торгової марки.

Друга новинка – карамельне морозиво у молочному шоколаді з горіхами. Іншою прем’єрою стала вже згадана раніше солена карамель, яку тепер продають окремо. Її можна їсти з оладками та сирниками, чи навіть просто додавати до кави.

Зараз родина працює над абсолютно новим для них продуктом – сирки. Планують випустити пʼять смаків. Ярема каже, найсмачніший буде з апельсином. 

«З апельсинкою, він буде, як домашній сирник, у який завжди труть апельсин та цедру, тоді при випічці відкривається ввесь його смак», – розповідає Тетяна.

«І це справді буде сир з апельсином. Не з апельсиновим смаком, чи ароматизатором. Ми просто переварюємо апельсини з лимоном, блендеремо їх, додаємо цукру, знову переварюємо – варимо повноцінний джем. Вже після цього додаємо його до сиру», – пояснює Ярема.

Сирки будуть зберігатися у морозильних камерах, а їх рецептура вдосконалена. Якщо ви придбали сирок JEREMY, вам не треба буде довго чекати, аби він розморозився, а можна буде споживати його майже одразу. Така сама історія з трубочками зі згущеним молоком та маслом або шоколадним кремом, які нещодавно зʼявилися в асортименті – їх можна споживати одразу з морозильної камери.

 

Працювати під час війни

Війна так чи інакше вплинула на всіх нас, зокрема і на виробництво JEREMY, адже частина обладнання, котре замовляли з-за кордону, залишилося під завалами на Київщині. Крім того, саме у цій області, незадовго до вторгнення росії, подружжя планувало розширити свій бізнес. Закупили та розмістили фірмові морозильні камери у Бучі, Гостомелі та Ірпені. Кажуть, що нічого від того не залишилося, все знищили окупанти, але зараз вони потрохи відновлюють свою роботу. 

«Після двох тижнів затишшя (ред. з 24 лютого), ми знову відновили свою роботу, морозиво поїхало по маршрутах. І далі ми, як на голках, знову повезли морозиво на Київ, заїхала нова партія морозильних камер, а тут знову якісь чутки про Білорусь», – посміхаючись розповідає Ярема.

Але подружжя підкреслює – їм не звикати до труднощів, адже вони розпочали свою сімейну справу під час локдауну та продовжують зараз – під час війни росії проти України. 

За цей час траплялися і кумедні ситуації. Коли оголосили світломаскування у Франківську, то в одному з магазинів, де представлена продукція JEREMY, продавчиня виключила з розетки морозильну камеру, аби не світило.

«Вона не зрозуміла, що збоку є кнопка, яка виключає світло у камері, тому вимкнула з розетки. На ранок все морозиво потопилося», – розповідає Ярема.

«Ми оптимісти, що втрачаємо матеріальне – воно не є таке важливе для нас. Дякуємо нашим покупцям, за те, що вони вже два роки з нами. Якби вони не голосували гривнею саме за наше морозиво, то напевно не було би нас. Ми всі команда. Ми, як виробники, і наші покупці», – наголошує подружжя.

Придбати солодощі від Домашній пломбір|ТМ JEREMY можна у крамничках в Івано-Франківську та області: Калуші, Коломиї, Буковелі. А також в Києві, Тернополі, Чернівцях та Львові.

Точки продажу шукайте в Інстаграмі JEREMY – https://www.instagram.com/tm.jeremy_plombir/?hl=uk