Наукова конференція та угоди про співпрацю: Університет нафти й газу святкує 54-річчя (ФОТО)
21 Вер, 2021 11:21
21 вересня Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу святкує 54-річчя.
Читайте також: Представники громад з трьох областей навчилися енергоменеджменту на Прикарпатті (ФОТО)
Цього року святкування пов’язують із такими датами: 250 років нафтовидобутку, 100 років газовидобутку та 20 років, відколи ІФНТУНГ отримав статус «національний».
З нагоди свята у виші пройшла міжнародна науково-технічна конференція «Нафтогазова енергетика 2021». Також ІФНТУНГ підписав меморандум з ректором КПІ щодо створення Інноваційного кластера Івано-Франківської області та угоди з найбільшою IT-компанією України EPAM й Асоціацією сонячної енергетики України.
Ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський каже, що День університету вже традиційно розпочали з молитви, пише «Галка».
«На конференції обговоримо, що ми створили в галузі нафтогазової енергетики для країни. Ми маємо вирішувати проблеми, як-от глобального потепління та ін. Цьогоріч набір в нашому університеті був значно більший, ніж у попередні роки. Наразі ІФНТУНГ працює у різних режимах. До нас приїхали гості з інших університетів, зі столиці, усі зацікавлені нашим результатом», – розповідає Крижанівський.
Проректор з наукової роботи Ігор Чудик зазначив, що на конференції лунатимуть питання енергетичної незалежності країни, зміцнення енергетичної безпеки, чистоти довкілля і т.д.
«Також одні з найбільших проблем, які є в нафтогазовій галузі – це потреба покращення видобутку нафти, проблема ефективного використання сховищ, використання старого фонду свердловин», – додає Чудик.
Керівник західноукраїнської локації найбільшої в Україні ІТ-компанії EPAM Андрій Трофімов каже, що цьогоріч уже близько 1200 українських студентів долучилися до компанії, серед них – і франківці:
«До кінця року їхня кількість зросте, зокрема, і завдяки налагодженій співпраці з університетами. Інвестиції в освіту – це наше стратегічне завдання. Розуміємо, що нинішні студенти завтра будуть фахівцями на ринку і зможуть нам допомагати. Загалом у нас є приблизно 20 напрямів, де ми готуємо спеціалістів з різною освітою та з різними технічними знаннями. Але нам потрібно, щоб у студентів вже була базова освіта, бо айті – це постійне навчання».
Андрій Трофімов додає – близько 20 франківських студентів уже отримали контракт з компанією EPAM і вже з нею співпрацюють, а близько 70 ще перебувають у навчанні.
Також у рамках святкування Дня університету в науковому містечку «Нова енергія» презентували оновлений зал, де встановили 10 нових експонатів, та відбулася посвята студентів програми «Інженерія відновлювальної енергетики».