Науковці виявили небезпечні мутації “британського” штаму у хворих з Прикарпаття

Автор: Єва Жасминова

22 Бер, 2021 15:45

Науковці виявили небезпечні мутації “британського” штаму у хворих з Прикарпаття

Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, та двох – з Києва, науковці ІМБГ виявили в усіх зразках нові мутації «британського» штаму коронавірусу.

Модифікований «британець» відрізняється від попередника, вперше виявленого у Великій Британії восени 2020, критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу у клітині та реактивність імунної системи людини, повідомляє Інститут молекулярної біології і генетики.

Зазначається, що зразки для дослідження було відібрано на Прикарпатті, коли в регіоні почався різкий спалах захворювання, пише Курс.

“За даними, оприлюдненими днями керівництвом МОЗ, досі на території України фіксували поодинокі випадки попереднього «британського» штаму. Вочевидь саме комбінація модифікованих штамів «британця» спричинила нинішню хвилю епідемії і є поясненням все частішого виявлення випадків повторного інфікування людей”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, лікарі фіксують важче протікання коронавірусної хвороби у людей.

«Можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами «британця», – підкреслює директор ІМБГ, академік Михайло Тукало.

Отримані науковцями інституту дані вже зареєстровані в міжнародній базі GISAID.

Минулого тижня про результати дослідження ІМБГ було поінформовано Раду національної безпеки та оборони України, а також делегацію ВООЗ, яка відвідала наш інститут.

Представники ВООЗ погодилися з висновками науковців ІМБГ щодо нової хвилі захворюваності, яка спричинена новим для України штамом коронавірусу та характеризується більш важкими клінічними проявами.

Фахівці ВООЗ підкреслили необхідність регулярного моніторингу змін SARS-CoV-2 для виявлення нових ковід-мутантів, які «заходять» у країну, що дозволить, за умови швидкого протиепідемічного реагування, локалізувати спалахи захворювання та зупинити подальші хвилі пандемії.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 5
  • like
5
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...