Науковці придумали, як перетворити пластик на ванілін

Автор: Застава Максим

14 Чер, 2021 15:50

Науковці придумали, як перетворити пластик на ванілін

Вченим з Единбурзького університету вдалося перетворити використану пластикову пляшку на ванілін за допомогою кишкової палички.

Науковці вважають свою розробку новим способом вирішення проблеми забруднення Землі, йдеться у пресрезілі університету, передає УП “Життя”.

“Наша робота кидає виклик сприйняттю пластику як проблемних відходів та демонструє його використання як нового ресурсу, з якого можна отримати високоцінні продукти”, – вважає один з авторів дослідження доктор Стівен Воллес.

Щорічно у світі утворюється близько 50 мільйонів тонн відходів ПЕТ – міцного і легкого пластика, який використовують для упаковки харчових продуктів, соків, води тощо.

Дослідники виявили, що звичайна кишкова паличка може стати “помічником” у процесі перетворення пластику у ванілін. Для цього її модифікували та задіяли у хімічних реакціях.

Так науковцям вдалося перетворити терефталеву кислоту, яку використовують для виготовлення пластику, у ванілін.

Вчені стверджують, що утворений таким шляхом ванілін придатний до споживання, але потрібні подальші дослідження, щоб перевірити його безпечність.

Ванілін використовують в харчовій і косметичній промисловості. Світовий попит на ванілін в 2018 році перевищив 37 тис. тонн.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...