Читайте також: На Прикарпатті розробили пам’ятку дій на випадок нестандартних ситуацій. Ігнорувати питаннями безпеки людей не можна - Семко
Перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Семко від імені голови ОДА Олега Гончарука подякував друзям з Європейського Союзу, які доклали максимум зусиль для того, щоб долучити нашу область до реалізації цього проекту. Посадовець висловив переконання, що спільна робота буде плідною і допоможе вирішити «болючі проблеми хвостосховищ і Домбровського кар’єру, які ми самостійно поки що не можемо вирішити».
«Для нас – це болюча тема, – додав Володимир Семко. – Переконаний, що з подальшим вивченням ситуації безпосередньо на місці у Калуші, зможемо напрацювати конкретні пропозиції щодо вирішення проблем хвостосховищ і Домбровського кар’єру».
Основною метою проведення семінару є навчити операторів хвостосховищ, державних інспекторів, екологічних аудиторів та інших фахівців застосовувати на практиці «Методику Контрольного списку хвостосховищ». Активну участь у семінарі беруть представники українських урядових організацій та промислових підприємств, вчені зі Львова і Дніпропетровська, міжнародні експерти із Швеції, США, Румунії, Грузії та Вірменії.
В Україні хвостосховища, в яких зберігаються токсичні відходи промислової переробки, займають площу понад 165 тисяч гектарів. А до вирішення цих проблем потрібно залучати представників місцевих громад та громадських організацій.
Учасники семінару проведуть практичні оцінювання і огляди, побувавши на Дочірньому підприємстві «Калійний завод» ВАТ “Оріана”, на трьох його хвостосховищах і Домбровському кар’єрі. За результатами конкретних напрацювань Прикарпаття зможе залучити кошти різноманітних фондів Європейського Союзу для вирішення екологічних проблем нашої області.