Науковці показали найкращі знімки Сонця за останні п’ять років

Автор: Турій Роман

19 Feb, 2015 10:15

Науковці показали найкращі знімки Сонця за останні п’ять років

П’ять років тому НАСА запустило Обсерваторію сонячної динаміки, яка безперервно спостерігає за Сонцем і робить фотографії. До справжнього моменту отримано понад 200 мільйонів зображень.

Про це повідомляє National Geographic Росія.

Обсерваторія сонячної динаміки була запущена 11 лютого 2010 року в рамках програми «Життя з Зіркою». У числі її завдань – вивчення сонячної атмосфери на малих масштабах часу і простору, і в багатьох довжинах хвиль одноразово.

На борту обсерваторії знаходиться апаратура, здатна отримувати 12 різних видів зображень Сонця. Кожен знімок має розмір 4096 на 4096 пікселів, і це дозволяє вченим спостерігати на поверхні Сонця деталі з кутовим розміром 0,6 секунди. Обсерваторія передає фотографії на Землю кожні 12 секунд, що становить близько 3 терабайт даних на добу.

За період з 2010 по 2015 роки було зібрано близько 2600 терабайт даних, у тому числі 200 мільйонів знімків. Людство отримало унікальну можливість простежити за процесами, що відбуваються на поверхні Сонця. Так, в 2014 році були зафіксовані найбільші за довгий час сонячні плями.

На честь п’ятої річниці запуску обсерваторії НАСА опублікувало відео, що об’єднало найбільш видовищні моменти багаторічного спостереження за Сонцем.

«Подивіться на гігантські хмари сонячної матерії, що викидається в космос, на танець гігантських петель гарячих речовин в короні Сонця, на різноманітні сонячні плями та інші захоплюючі явища», – зазначають фахівці НАСА.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry