Науковці з усієї України з’їхалися до Франківська на “Бабенківські читання” (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

30 Жов, 2017 21:07

Поділитись публікацією
Науковці з усієї України з’їхалися до Франківська на “Бабенківські читання” (ФОТО)

Уже вп’яте в Івано-Франківському національному медуніверситеті пройшла міжнародна науково-практична конференція, присвячена пам’яті ректора вишу, академіка Георгія Бабенка.

25-26 жовтня науковці з усієї України з’їхалися до Івано-Франківська, щоб поділитися досвідом із вивчення макро- та мікроелементів.

Про розвиток школи мікроелементології та подальші перспективи говорила організаторка конференції, професорка Ганна Ерстенюк. Вона зауважила, що велика наукова робота, відзначена позаторік державною премією, а саме за розробку та впровадження системи зменшення техногенного навантаження на території і населення екологічно кризових регіонів України, — це не лише праця авторського колективу. В її основі — фундамент школи кількох поколінь науковців, які вчилися у Бабенка.

Молоді вчені презентували результати досліджень хімічного складу ґрунтів та водойм різних регіонів Прикарпаття, мікро- та макроелементного статусу живих організмів при різних токсичних впливах. Також у доповідях йшлося про наслідки прогресу та екологічну небезпеку, порушувалися питання про обмін заліза при хронічній нирковій недостатності, про особливості планування дослідження в клінічній мікроелементології тощо.

З великим зацікавленням учасники конференції слухали лекції через Skype-зв’язок. Доповідачами були випускники Франківського медичного вишу, відомі у світі науковці Ігор Погрібний та Анатолій Скальний.

Як зауважили організатори заходу, інтерес до проблеми мікроелементів зростає, і це тішить.

Насамкінець кожен із учасників вніс свої пропозиції у розвиток Центру біоелементології, йдеться на сайті ІФНМУ.

Організатори конференції мають намір подати пропозицію до Інституту мікроелементів ЮНЕСКО (Ліон, Франція) про розгляд кандидатури Центру біоелементології ІФНМУ як асоційованого члена Інституту з метою проведення щорічних науково-освітніх шкіл для молодих вчених, вивчення ролі мікроелементів у життєдіяльності організму за умов норми та при патології, впливу довкілля на хімічний склад та метаболічні процеси в організмі людини.

Довідка

Георгій Бабенко — засновник наукової школи мікроелементології, який повів дорогою науки понад півтори сотні своїх учнів. «Мудрий і тактовний наставник», «простий і дотепний у спілкуванні чоловік» – так відгукуються про нього ті, кому пощастило вчитися у Бабенка і працювати з ним.

Упродовж 25 років Георгій Бабенко очолював Івано-Франківський (Станіславський) державний медичний інститут і понад 43 роки – кафедру біохімії. Сьогодні його ім’я є знаковим для всієї східноєвропейської медицини.