Науковий ярмарок та флешмоб: ПНУ відзначив День університету (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

14 Тра, 2024 18:02

Поділитись публікацією
Науковий ярмарок та флешмоб: ПНУ відзначив День університету (ФОТО, ВІДЕО)

14 травня Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника відзначає свою 84 річницю з дня створення. На честь свята в університеті провели науковий ярмарок та флешмоб.

Про це пише “Галка” з місця події.

На площі біля університету провели ярмарок «Наука заради миру», де збирали гроші для ЗСУ. Студенти та науковці хотіли показати франківцям та гостям міста, наскільки важлива наука, яка рухає прогресом.

«Цей науковий пікнік організований для того, щоб трошки популяризувати науку, оскільки вона зараз вже не на такому піку, як було кілька років тому. До того моменту, коли почалася війна», – зазначає доцентка кафедри біохімії та біотехнології і заступник декана факультету природничих наук Олександра Абрат.

Кафедра біохімії і біотехнології безкоштовно вимірювали містянам такі показники, як рівень глюкози в крові, індекс маси тіла, відсоток жиру та відсоток м’язів, робили ліпідограму. Ці всі показники можна використовувати, як маркери потенційних неінфекційних захворювань, наприклад, цукрового діабету або ожиріння.

«Це досить коштовні аналізи, якщо їх робити в медичних лабораторіях, а ми мали можливість їх зробити безкоштовно. Всі охочі могли отримати консультацію про здорове харчування, стосовно стану свого здоров’я», – додає Абрат.

Керівниця Центру студентського розвитку Анна Тарас разом зі студентками університету підготувала танець-флешмоб спеціально для свята в університеті. Каже, танець символізує важливість української мови у час війни:

«Наш танець про те, що українська мова зараз дуже важлива, потрібно, щоб вона у всіх «народилася». Хочемо, щоб українська мова процвітала», – ділиться Анна Тарас.

Ініціатива зробити постановку такого танцю виникла не випадково:

«Мені зараз, під час війни, дуже важко ставити якусь веселу хореографію. Найважливіше, щоб українці, які ще не знають української, вивчали та плекали її. Хочеться, щоб такі люди знайшли у собі силу та бажання, пробували хоча б розмовляти нею».