Навчання батьківства. На Франківщині готуватимуть прийомних батьків і батьків-вихователів

Автор: Зелінська Тетяна

03 Кві, 2023 15:43

Поділитись публікацією
Навчання батьківства. На Франківщині готуватимуть прийомних батьків і батьків-вихователів

Кожній дитині – потрібна родина. Це аксіома, яка не потребує доведення і на Франківщині.  Лише у місті – 172 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і 123 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах. Саме стільки перебувають на обліку в Івано-Франківській міській службі у справах дітей. Таку цифру служба озвучувала минулого літа.  Потреба у прийомних батьках і патронатних вихователях є постійно. І, на жаль, буде тільки збільшуватися.

Читайте також: Тимчасово взяти дитину в родину: як на Франківщині навчають патронатних вихователів (ФОТО)

Світлана Бойко працює в Івано-Франківському обласному центрі соціальних служб методистом відділу організації соціальних заходів.  Нещодавно – разом із 40-ка фахівцями з усієї України отримала сертифікат тренера. Тепер викладатиме за новою державною програмою підготовки кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, усиновлювачі, опікуни/піклувальники, патронатні вихователі. Враженнями від навчання та планами на майбутнє  –  поділилася з нашою редакцією.

– Як ви дізналися про програму підготовки, чому вирішили піти навчатися?

– Про програму я дізналася фактично з моменту її апробації в сусідній Тернопільській області. Ідея мені відразу сподобалася, оскільки суть полягала у навчанні всіх груп з різними формами виховання разом (прим.ред: прийомні батьки, опікуни, вихователі ДБСТ). Це значна економія ресурсу, часу та скорочення проміжків між навчанням, оскільки не завжди набирається потрібна кількість людей на групу. Якщо ж приходять всі разом, то є можливість зробити все якісніше, показати різні форми сімейного влаштування.

– В чому плюси такої форми роботи?

– Таким чином хтось може змінити свою думку, а хтось – краще усвідомити серйозність справи. Досить часто буває, що люди, які мають прагнення прихистити дитину, в процесі навчання розуміють –  не готові займатись цим постійно. Так, наприклад, вони можуть змінити свій вибір на патронат (прим. ред: це соціальна послуга, коли дітей беруть у родину тимчасово). Це продуктивно та успішно. Так ми втрачаємо менше людей та збільшуємо кількість кандидатів в різні форми сімейного влаштування. Тим самим даємо більшій кількості дітей мати право на сім’ю. 

– Що б ви відзначили під час курсу навчання?

– Мені сподобалася побудова програми, те як вона складена – коротко, лаконічно і без зайвого. Акцентується увага саме на тому, в чому на практиці може виникнути найбільше запитань і практичних проблем.

– Які  у вас плани далі? Чи сформовані вже групи в Івано-Франківську?

– Ми наразі плануємо подальшу роботу у цьому напрямку і дуже прагнемо до проведення навчання орієнтовно в травні. Зараз іде підготовка до прийняття заявок та формування групи. Цей процес має тривати, бо дає хороші результати.

Навчання тренерів відбулося в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни», що впроваджується Партнерством «Кожній дитині» за підтримки UNICEF Ukraine на замовлення Міністерства соціальної політики України та Національної соціальної сервісної служби України.