Навчання, оздоровлення та відпочинок: юних франківців кличуть до STEM-школи (ФОТО)

Автор: Застава Максим

20 Чер, 2022 17:06

Поділитись публікацією
Навчання, оздоровлення та відпочинок: юних франківців кличуть до STEM-школи (ФОТО)

В Івано-Франківську вже вдруге стартували заняття в STEM-школі лідера.

Читайте також: Слава Богу, що мають: Марцінків прокоментував багатотисячні зарплати підлеглих

Тут юні слухачі вчать не просто «суху» теорію, а отримують навички розв’язання конкретних задач, вивчають природні явища у спеціалізованих лабораторіях з сучасним обладнанням. А для найактивніших слухачів – педагоги організовують поїздки та екскурсії. Саме тому серед учнів STEM-школи вже є як багато новачків, так і тих, хто добре знайомий з програмою, йдеться на сайті міського голови.

«Я раніше їздив з ними в поїздку і тоді було дуже цікаво. Тепер дізнався, що STEM-школа поновила роботу. Тому я долучився. Я не вперше тут. Тут дуже пізнавально. Я дізнався багато нового. Мені подобається робототехніка, фізика, хімія. Ми проводили цікаві хімічні експерименти, на приклад, як можна тримати вогонь в руці», – розповідає про враження від навчання учень Володимир Капущак.

Долучитись до занять можуть учні 5-10 класів як Івано-Франківська, так і внутрішньо переміщених осіб.  Навчання триватиме з 20 до 30 червня. Діти матимуть змогу брати участь у заняттях студій дизайну, акторського мистецтва, програмування, математичної школи та багато інших.

«Основне завдання даної літньої школи залучити дітей до цікавого прикладного навчання, яке корисне для життєдіяльності дитини, для створення нових винаходів і для створення власних проєктів. В дітей є дуже багато цікавих ініціатив. Зокрема, як допомагати Україні в такий складний час. Тому ми даємо їм таку можливість», – розповідає директорка Центру освітніх інновацій Марія Починок.

Педагоги відзначають, що STEAM-освіта дозволяє розвинути у дітей навички, які неодмінно знадобляться їм в житті. Серед найосновніших – проєктна робота, командний дух, управлінський хист, критичне мислення, розвиток підприємницького духу.

«Дуже важливо, щоб діти проводили час з користю. Особливо зараз. Адже, більшу частину навчального процесу учні провели дистанційно, спочатку через пандемію, а зараз – через війну. Попри те, що досвід дистанційки залишив безліч інструментів для здобуття освіти, дієвими вони виявилися, на жаль, не для всіх. А тепер учні мають прекрасну можливість зустрітись офлайн, поєднати навчання з відпочинком, пізнати щось нове і відволіктись від негативних подій», – відзначає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Щоб долучитися до занять в STEAM-школі потрібно написати заяву в адміністрації Центру освітніх інновацій, що за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 36. Уроки проходитимуть щоденно з понеділка по п’ятницю з 10 до 12 год.

«Щоб діти проводили літо без планшетів, комп’ютерів й інших гаджетів, департаментом освіти організовуємо різні освітні програми та пізнавальні активності. Це і мовні курси, відкриті уроки футболу, онлайн школа основ програмування мовою Java, літнє таборування та ін. Певні освітні програми ще тривають, інші – заплановані. Зараз для учнів відкрила двері STEAM-школа. Тож якщо діти раніше з нетерпінням чекали канікул, то тепер, зізнаються – бажання вчитися не менше, ніж бажання зустрітись нарешті з однокласниками», – резюмує директор Департаменту освіти та науки, заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада оборони області дозволила роботу 13 закладам літнього відпочинку – Онищук