Навчатимуть спеціалістів: Прикарпаття почало співпрацю з японською провінцією Хіого (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

09 Aug, 2023 12:15

Поділитись публікацією
Навчатимуть спеціалістів: Прикарпаття почало співпрацю з японською провінцією Хіого (ФОТО)

9 серпня, під час онлайн зустрічі, голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук та губернатор провінції Хіого (Японія) Мотогіко Саіто підписали Меморандум щодо співпраці.

Японські партнери зголосилися на кооперацію, коли отримали листа з проханням про допомогу від Світлани Онищук, пише Галка

Я прочитав листа і зрозумів, що в Івано-Франківській області чимало проблем. Для допомоги людям, які постраждали від війни — ветеранам та переселенцям, — необхідна довгострокова підтримка. Я сподіваюся, що сьогоднішній меморандум стане відправною точкою для подальшої дружби між нашими префектурами“, — зазначив губернатор Мотогіко Саіто.

Світлана Онищук наголосила, що Івано-Франківська область тилова, тут проживають понад 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб та лікуються військові. Додала також, що регіон піклується про соціально-вразливі верстви населення:

“Ми щоденно працюємо, аби облаштувати нові шелтери і забезпечити гуманітарною допомогою людей, які опинилися в біді. Крім цього, створюємо пансіонати для пристарілих людей та дитячі будинки”, — каже очільниця. 

Губернатор Мотогіко Саіто запропонував створити спеціальний комітет, який розробить програму співпраці. 

На першому етапі планують готувати фахівців з протезування та психологічної реабілітації. 

Серед інших ініціатив у межах кооперації японські партнери назвали: 

  • навчання студентів з Івано-Франківської області у Японії;
  • культурний і мистецький обміни;
  • організацію відпочинку для дітей;
  • гуманітарну допомогу.