Навіщо потрібні вітаміни, та чи потрібно приймати їх додатково?
02 Лис, 2022 14:27
Вітаміни – це органічні сполуки, необхідні людському організму для нормального функціонування, здоров’я та відмінного самопочуття. Більшість з них ми повинні щодня отримувати з продуктів харчування або добавок, тому що організм не виробляє їх або виробляє в незначній кількості.
А дефіцит будь-якого нутрієнта може збільшувати ризик виникнення певних проблем зі здоров’ям.
Нині вченим відомо 13 вітамінів. Їх можна умовно поділити на дві великі групи:
- Жиророзчинні. Це вітаміни А, Д, Е і К. Вони можуть накопичуватися в організмі в жировій тканині та печінці у вигляді запасів, котрі можуть залишатися протягом декількох днів і навіть місяців.
- Водорозчинні. Це вітамін С та вітаміни групи В. Вони не здатні залишатися в організмі надовго та виводяться разом із сечею. Наше тіло не може запасати їх наперед, тому потребує регулярного (щоденного) надходження таких поживних речовин.
Вітаміни відіграють вирішальне значення для розвитку дітей, починаючи з моменту зачаття, та залишаються важливими для загального стану здоров’я протягом усього життя. Вони забезпечують здорову роботу імунної системи та підтримують правильне функціонування організму.
Вітаміни містяться в різних продуктах харчування. І теоретично, збалансована різноманітна дієта, в якій міститься багато фруктів та овочів, має забезпечувати організм достатньою кількістю таких нутрієнтів.
Але на практиці вчені бачать, що гіповітаміноз стає справжньою проблемою. Згідно з даними проведених досліджень, більше 2 млрд людей у всьому світі (здебільшого в країнах, що розвиваються) мають деякий дефіцит вітамінів, який може стати причиною не просто недостатньо хорошого самопочуття, а й важких захворювань і навіть смерті в крайніх випадках.
Навіть у розвиненій Америці близько 75% населення вживає недостатню кількість фруктів, а понад 80% не вживає достатньої кількості овочів. Звісно, це сприяє дефіциту вітамінів.
Також ситуація із достатнім вживанням поживних речовин дещо ускладнюється через вміст таких нутрієнтів у різних продуктах харчування. Концентрація вітамінів в їжі може знижуватися під впливом різних факторів, починаючи від умов вирощування та закінчуючи особливостями зберігання і приготування.
Тому розрахувати оптимальну дієту для вживання достатньої кількості вітамінів стає дедалі складніше.
Як додаткову підтримку до повсякденного раціону харчування можна приймати Вітаміни в вигляді спеціальних добавок та комплексів. Вони, в свою чергу, будуть просто незамінні, якщо у вашому меню не вистачає певної групи продуктів.
Оцінити потребу у тих чи інших поживних речовинах допоможе лікар чи дієтолог, також такі фахівці підкажуть, на які БАДи варто звернути увагу, та як вони взаємодіятимуть із будь-якими ліками, які ви приймаєте.
Також є певні поживні речовини, додатковий прийом яких може бути корисним для всіх без винятку.
Це стосується насамперед вітаміну D – наш організм може його виробляти самостійно лише влітку за умови перебування під прямими променями сонця, а восени та взимку надходження такого нутрієнта з їжі виявляється недостатньо, щоб задовольнити всі потреби організму.
А вітамін D дуже важливий і для імунітету, і для гарного самопочуття, і для нормальної роботи імунної, серцево-судинної та нервової систем.
Якщо ви стежите за своїм здоров’ям та бажаєте підтримувати його на високому рівні, то тут ви можете вибрати найкращі натуральні добавки, вітаміни, мінерали та інші поживні речовини від найкращих світових виробників.
Примітка. Вітаміни не є лікарським засобом