«Навіть діючі ціни лякають»: у Франківську обговорили нові можливі тарифи за паркування (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

18 Лют, 2022 15:23

Поділитись публікацією
«Навіть діючі ціни лякають»: у Франківську обговорили нові можливі тарифи за паркування (ФОТО)

У Франківську планують підвищити тарифи на паркування.

18 лютого в мерії пройшло відкрите громадське обговорення проєкту рішення виконкому «Про тарифи на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів».

Згідно з проєктом рішення, вартість першої години паркування в 1-ій паркувальній зоні зросте до 40 грн, за другу і наступні години – до 80 грн, пише “Галка”.

У 2-ій паркувальній зоні треба буде сплатити: 20 грн за першу годину та 40 грн – за другу й усі наступні.

У 3-ій паркувальній зоні: 15 грн за першу годину і 30 грн – за другу та наступні.

А у 4-ій паркувальній зоні: 10 грн за першу годину і 20 грн – за другу й наступні.

Абонемент на один день, в залежності від паркувальної зони, коштуватиме від 44 грн до 176 грн, місячний абонемент – від 646,80 грн до 2587 грн.

Несплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування, на якому знаходиться ТЗ у момент порушення.

Член комісії з безпеки дорожнього руху Богдан Пашковський зауважив, що на більшості паркувальних майданчиків, де немає паркоматів, оплата здійснюється готівкою:

«Також ви пропонуєте збільшити тарифи, але ставку паркувального збору до бюджету визначає міськрада, і відповідне рішення вже прийняте. Ще одне – вказано, що збільшення вартості паркування зменшить кількість стихійних парковок. Але, як знаємо, зазвичай це працює навпаки. Витрати збільшуються, тому, зрозуміло, що тарифи відповідно теж, але паркувальні майданчики мають бути обладнані паркоматами. Досить велика кількість майданчиків їх не мають. Також деякі паркувальні майданчики не відповідають й іншим вимогам, оператори в принципі не виконують умови договорів. Тому, може, це підвищення тарифів взагалі не має сенсу?».

Крім того, Богдан Пашковський зазначив, що порівнюючи з іншими містами України, стає зрозуміло – тарифи там у 2-4 рази менші, ніж планується у Франківську.

«Навіть у «Буковелі» година паркування коштує 30 грн», – додав Пашковський.

Начальник управління транспорту і зв’язку Андрій Гіглюк відповідає – дійсно є питання з облаштування майданчиків для платного паркування:

«Того року був конкурс, і оператори мали їх відповідно облаштувати. До них є зауваження, здійснюємо постійні перевірки. Тільки два оператори виконали повністю умови. Вирішили, що до 24 березня майданчики мають бути повністю облаштовані, а якщо цього не відбудеться то новостворене КП буде перебирати на себе їх обслуговування».

Також Гіглюк підтвердив, що підвищення тарифів не впливає на розмір збору, але цього року вже вступили в дію нові ставки зборів, прийнятих міськрадою наприкінці минулого року, тому для спроможності операторів тарифи треба підвищувати.

«Багато майданчиків не облаштовані ще тому, бо оператор вважає, що вони збиткові. Тому і прийнято рішення по зонуванню. Протягом місяця ми побачимо, чи оператори виконають всі умови договорів», – додав Андрій Гіглюк.

Активіст Олег Саїк поцікавився, яким чином місто збирається контролювати фінансовий ресурс відповідно до реального грошового потоку:

«Взагалі не зрозуміло, яким чином відбуваються фінансові операції. Чи є зміст взагалі зараз розглядати це питання?».

Андрій Гіглюк ще раз підкреслив, що в операторів є час до 24 березня облаштувати паркінги відповідно до умов договорів – поставити паркомати, визначити необхідну кількість місць для осіб з інвалідністю і т.д.

«Незалежно від того, хто буде оператором паркування, тариф має бути зміненим. І неважливо хто буде сплачувати ці кошти до міського бюджету. Нові ставки зборів уже діють, тому доцільно й змінювати тарифи».

Франківець Орест Сидоренко каже, що тарифи на паркування лякають і, навіть ті, які діють зараз:

«Де гарантія, що через місяць чи через рік все місто не зроблять паркувальною зоною?»

Андрій Гіглюк розповів, що відповідно до бачення міста, потрібно зменшити кількість транспортних засобів у центральній частині Франківська, збільшити популярність громадського транспорту та екологічних видів, зокрема, велосипеду.

«Дійсно, є така думка, що в перспективі всі парковки можуть бути платними. Але це процес не одномоментний».

Депутат міськради Олексій Петечел зауважив, що переможці конкурсу з обслуговування паркувальних майданчиків завдяки новим тарифам отримають певний бонус:

«Було вирішено, що для міста є економічно обґрунтованіше обирати на конкурсі приватних операторів паркування. Кожен конкурсант, подаючи свою пропозицію, обраховував, яку частину від заробітку йому доведеться віддавати. А зараз переможці отримують своєрідний бонус у вигляді підвищення доходів. Тоді питання – яка ж це конкуренція, якщо через кілька місяців вже визначеним переможцям дають можливість у два рази більше заробляти?

Тому пропозиція – окремим пунктом вказати, що дія нових тарифів поширюється на новостворені паркувальні майданчики або на нові конкурси, що будуть проводитися. Якщо існуючі оператори вважають, що вони готові перемагати на нових умовах, то за угодою сторін нехай розривають попередню угоду, перепроводиться конкурс, і по новій ціні вже всі нехай рахують, кому буде вигідніше обслуговувати».

Нові тарифи на паркування можуть почати діяти вже, ймовірно, з квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платити за паркування не обов’язково? Парковки мають бути комунальними? – Фактчек від Галки