Навіть у скрутні часи ми не повинні забувати про тих, кому потрібна наша допомога – Бабій

Автор: Турій Роман

04 Вер, 2014 07:40

Поділитись публікацією
Навіть у скрутні часи ми не повинні забувати про тих, кому потрібна наша допомога – Бабій

2 вересня під головуванням Юрія Бабія відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій. Під час засідання членами комісії було опрацьовано 25 питань порядку денного. Депутати розглянули пропозиції щодо внесення змін до кошторису регіону та ряду обласних програм: «Про лікування та реабілітацію осіб, які постраждали під час протестних акцій на Майдані», комплексної програми «Здоров’я населення Прикарпаття 2013-2020» тощо.

Читайте також: Верховна Рада проголосувала за припинення "дружби" з Росією. Як голосували прикарпатські нардепи

Члени постійної комісії підтримали пропозиції щодо внесення змін до обласного бюджету на 2014 рік, якими передбачається виділення додаткових дотацій в сумі 5,5 млн. гривень для місцевих бюджетів Галицького, Городенківського, Рогатинського, Тлумацького районів та міста Калуш.

Крім того, одноголосним рішенням було підтримано пропозицію про розширення кола осіб, яким надаватиметься спеціалізована медична допомога за рахунок обласного бюджету. Так, нова редакція програм «Про лікування та реабілітацію осіб, які постраждали під час протестних акцій на Майдані» передбачає надання допомоги в лікуванні та реабілітації військовослужбовців і добровольців, що були поранені в зоні АТО, а також вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції.

В межах комплексної програми «Здоров’я населення Прикарпаття 2013-2020» рішенням комісії було схвалено виділення додаткових 8 млн. гривень для закупівлі розхідних матеріалів для функціонування гемодіалізних центрів області.
На сьогодні в області налічується близько 350 хворих, що потребують заміщення функцій нирок методом гемодіалізу та перитонеального діалізу. Відключити їх від апаратів очистки крові – це все рівно, що підписати смертний вирок, – говорить голова комісії Юрій Бабій. – На жаль більшість лікарських засобів і виробів медичного призначення для діалізу є іноземного виробництва, а тому різке зростання курсу іноземної валюти безпосередньо «вдарило» по роботі даних центрів. Попри всі труднощі, в яких перебуває наша держава, ми не маємо права забувати про тих, кому потрібна наша допомога.

Окремо варто згадати, що комісією було одноголосно підтримано протокольне доручення голови комісії департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації щодо збільшення суми одноразової допомоги з 20 тис. до 50 тис. гривень для жительки с. Микуличин у зв’язку з народженням трійні.

Теги: