«Навіть в Руанді після геноциду не бачив таких ран», – хірурги з США про поранених українців, яких оперують в ОКЛ (ФОТО)
30 Бер, 2023 20:20
30 березня в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні хірурги зі США та Канади розповіли про міжнародну медичну місію Face the Future.
Медична місія приїхала в ОКЛ у цілях порятунку життя військових і цивільних, які постраждали на війні. Наразі вже четвертий день місії, до цього були навчальна конференція та два дні оперувань. Попереду – ще два дні операцій, пише Галка.
До теми: “Діти не показуватимуть на мене пальцями”: захисник, якого лікарі з США прооперували у Франківську
Хірурги з Канади та США працюють пліч-о-пліч працюють з українськими колегами.
Отоларингологиня Наталія Комашко розповідає, що лікарі натхненні та щасливі, мають відчуття, що роблять корисне, і це додає сили:
«Сьогодні в ОКЛ оперують топові лікарі зі США та Канади. Я мріяла колись потрапити на конференцію Пітера Адамсона, а зараз можу перейняти в нього досвід особисто. Це неймовірно. Ми цінуємо дуже великий вклад кожного з організаторів у цю місію. Ми проконсультували 40 людей, загалом проведемо 35 оперативних втручань».
Отоларинголог Остап Орищак зазначив, що місія – можливість мати в операційній ОКО висококласних спеціалістів:
«Потреба насправді є дуже великою, багато поранених військових продовжують надсилати запити на хірургічне втручання. Трансляції оперативних втручань дивляться сотні людей. Всі наші лікарі відділення, інтерни оцінили та розуміють, наскільки важлива ця співпраця».
Американські та канадські хірурги наголошують, що поранення від війни в Україні є набагато важчими, ніж ті, з якими вони зіштовхувалися у попередніх місіях.
Хірург Пітер Адамсон зазначив, що для нього честь – бути тут у такий час:
«Я хочу подякувати Україні та всім українцям. Загалом це наша 50 місія, але в Україну – перша. Ті травми та поранення, які ми бачимо тут, зазвичай набагато гірші, ніж ті, що ми бачили у своїй практиці раніше. Через особливість поранень солдати втрачають частину тканин, кісток, ніс, вухо чи інші частини, їх треба відновлювати і через те, що це осколкові поранення – операції дуже серйозні. Не дивлячись на те, що ми привезли багато обладнання, ми дивуємося тому, наскільки в Україні лікарі можуть успішно проводити складні операції з тим обладнанням, що у них є. В цих операційних можна проводити все, що нам потрібно. У нас є дві цілі – вилікувати людей, дати їм надію, а також обмінюватися знаннями. Весь світ з Україною, те, як ви захищаєтеся, дає нам надію, і разом у нас все вийде».
Пластична хірургиня з Нью-Йорка Ірина Каранець каже – завжди думала повернутися в Україну, щоб поділитися своїм американським досвідом, але ніколи не думала, що це відбудеться під час війни:
«Ні американцям, ні канадцям не байдуже, що відбувається в Україні. Ми бачимо дуже важкі травми обличчя, втрати зору. Ми намагаємося допомогти людям».
Реконструктивний і пластичний хірург Ентоні Бріссет додає:
«Важкість випадків, які я тут побачив, не зрівняються з тим, що я бачив, в інших частинах світу. Навіть у Руанді після геноциду, я не бачив таких пошкоджень і ран. Через складність, лікування потребує багато планування, підтримки, допомоги та великої команди. Для нас велика честь допомогти вам».
За словами медичного директора ОКЛ Андрія Яворського, для лікарні цих шість днів – це не просто місія:
«Це дуже довгі години та дні праці, які передували цьому. Це обговорення, це консультації з пацієнтами. А також пошук інвестицій, міжнародний симпозіум, навчання».
Організатори місії: FACE THE FUTURE Foundation, фонд «Razom for Ukraine», «Українська асоціація ендоскопічної хірургії голови та шиї».