Найбільше грошей на виборчу кампанію витратила партія “Солідарність”, найменше – “Воля”

Автор: Борис Марія

01 Гру, 2015 14:21

Найбільше грошей на виборчу кампанію витратила партія “Солідарність”, найменше – “Воля”

Сьогодні, 1 грудня, в конференц-залі готелю «Станіславів»презентували громадський моніторингу витрат партій та кандидатів на вибори, який проходив в рамках кампанії “Стеж за грошима”.

Моніторинг здійснювали активісти громадського руху “ЧЕСНО” та громадська організація “Активна громада”.

За час передвиборчої кампанії в Івано-Франківську партії офіційно витратили понад  1 288 864 гривень.

Найдорожчою була виборча кампанія партії Солідарність, за офіційними даними ця політ сила витратила  512635 гривень. Найменше грошей витратила партія  Воля – 24991 гривень.

Активісти не знають скільки коштів потратила на виборчу кампанію місцева організація ВО “Свобода”, оскільки “свободівці”, у тому числі новий міський голова Руслан Марцінків, не надали вчасно відповідну інформацію.

У рамках кампанії активісти підписували з кандидатами в депутати та мери Декларації відповідальності. У них було задекларовано наміри публічно звітувати перед громадою, принципи фінансової прозорості, незалежний аудит комунальних підприємств, бюджетний регламент тощо.

Тільки 12 депутатів новообраної Івано-Франківської міської ради підтримали ці вимоги.

“Наші люди вміють підписувати декларації, але не вміють їх виконувати”, – зауважив координатор франківської кампанії Віталій Світлик.

Також активісти назвали найбільших прогульників минулої каденції міської ради – це Кушнір В.С., Терешко Р.В., Ревчук В.І, Балагура В.О. та Вагилевич М.В. Дві людини не подали жодного запиту.

Кампанія “Стеж за грошима” проходила у 26 містах у серпні – жовтні 2015 року, до її проведення долучилось понад 10 000 громадян. Активісти кампанії привернули увагу громадськості до питання грошей у політиці та прозорості виборчих фінансів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...