Найбільше конфліктів інтересів у сільрадах, – Малетин (ФОТО)

Автор: Борис Марія

28 Mar, 2017 12:34

Поділитись публікацією
Найбільше конфліктів інтересів у сільрадах, – Малетин (ФОТО)

У 2016 році за прийняті рішення з корупційною складовою було заведено 52 справи по притягненню до адміністративної відповідальності працівників селищних, міських та районних рад області.

Читайте також: Майже у всіх радах Прикарпаття приймають рішення з конфліктом інтересів, - правозахисник

28 осіб притягнуто до відповідальності за неповідомлення про наявність конфлікту інтересів. У 13-ти випадках штраф не стягнуто, бо пройшло 3 місяці з моменту виявлення порушення.

Про це повідомив 28 березня під  час прес-конференції керівник Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин.

За прийняття рішення в конфлікті інтересів оштрафовано 7 із 16 осіб. 4 справи закрито.

Правозахисник розповів про кілька випадків, коли працівників рад притягнули до відповідальності. Наприклад, депутат Котиківської сільради подав документи на відведення йому земельної ділянки. На думку Малетина, чоловік, який є фірманом, не знав, що йому не слід голосувати. У Долинській райраді 20% депутатів працевлаштовані у РДА і часто голосують за рішення в конфлікті інтересів. На рівні області тут правозахисники побачили найбільше порушень. Також притягнули до відповідальності Косівського міського голову, який голосував за виділення йому премії.

«У сільських радах найбільший конфлікт інтересів. Чим нижчий рівень, тим більше переплітаються сімейні та робочі стосунки. Справа із міським головою Русланом Марцінківим  скоріше виняток з правил», – зауважив правозахисник.

Пан Андрій зазначив, що депутати рад часто не хочуть впроваджувати механізми врегулювання конфлікту інтересів, кажучи, що це регламентує відповідний закон. Ми прописали, що за три дні має повідомити у апарат ради про конфлікт інтересів. Депутат немає права голосувати у такому випадку.  Голова ради має повідомити про цю заяву депутатів, тоді конфлікт інтересів урегульований.

«Хочемо навчити їх, коли є конфлікт і як його попередити. Вийшло, що ми стали для багатьох ворогами», – сказав він.

Малетин повідомив, що повідомити про корупційні дії можна в режимі онлайн на сайті НАЗК.

За неповідомлення про конфлікт інтересів передбачений штраф 1700- 3400 гривень, за прийняття – 3400-6800 гривень, вчинення порушення повторно – 6800-13600 гривень з позбавленням права займати певні посади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже у всіх радах Прикарпаття приймають рішення з конфліктом інтересів, – правозахисник

Теги: