Найбільше нам не вистачає фахівців: завідуючий реабілітаційного відділення калуської ЦРЛ про роботу у час війни (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

02 Бер, 2024 10:47

Поділитись публікацією
Найбільше нам не вистачає фахівців: завідуючий реабілітаційного відділення калуської ЦРЛ про роботу у час війни (ФОТО)

У калуській ЦРЛ з 2022 року працює реабілітаційне відділення. За цей час там відновилися вже понад 1000 пацієнтів з різними травмами.

Про це пише Галка.

Реабілітаційне відділення в калуській ЦРЛ відкрилося у 2022 році. Спочатку воно могло прийняти 25 пацієнтів. Тепер кількість ліжкомісць збільшили – їх є 35. Відділення забезпечене всією матеріально-технічною базою, яка була необхідна. В подальшому його планують розширювати, збільшувати кількість ліжкомісць.

За весь час там пролікували понад 1000 людей, а наразі перебувають 35 пацієнтів. У лікарні також займаються й протезуванням, допротезною підготовкою та післяпротезною реабілітацією. Торік вісім людей отримали тут протез.

“Відділення може прийняти на стаціонарну реабілітацію 35 пацієнтів і амбулаторну – до 20. Основна проблема, що нам не вистачає зараз місця. Загалом лікарня розрахована на 412 ліжок: наразі є десь 400 пацієнтів, які потребують реабілітаційних втручань після травм різного характеру”, – розповідає завідуючий відділення медичної реабілітації та фізичної терапії Михайло Гладенький.

Тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора калуської Центральної районної лікарні Ярослав Мороз каже, що ситуація, яка зараз є в Україні заставляє лікарню збільшуватись. В таких закладах, як цей, кількість ліжкомісць має бути до 60.

Невдовзі тут планують відкрити ще одну будівлю з великими реабілітаційними залами, певною інфраструктурою, кабінетами психологів, реабілітологів й тому подібне.

Це кінцевий медзаклад, де пацієнт проходить реабілітацію. Зазвичай вона триває приблизно 21 день, каже Михайло, але це залежить від патології: вона може тривати й три місяці. У калуські ЦРЛ реабілітаційний цикл зазвичай триває 14 днів. Але при таких важких травмах, як черепно-мозкова, ампутація, гострий інсульт, можна і вісім разів на рік проходити реабілітацію.

“Найбільше нам не вистачає фахівців, бо ніхто не був готовий до такої кількості хворих. Фахівців ми завжди шукаємо. Якщо хтось хоче, може, і має відповідну класифікацію, ми навчимо всього”, – ділиться Гладенький.

Читайте також: Калуській лікарні передали автівку швидкої допомоги (ФОТО)