Найбільшим забруднювачем повітря на Прикарпатті залишається Бурштинська ТЕС

Автор: Єва Жасминова

11 Жов, 2018 15:48

Поділитись публікацією
Найбільшим забруднювачем повітря на Прикарпатті залишається Бурштинська ТЕС

Найбільшим забруднювачем повітря на Івано-Франківщині є Бурштинська ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго».

Викиди електростанції сягають 80% від загальної кількості викидів стаціонарних джерел Івано-Франківської області.

Димові труби Бурштинської ТЕС мають значну висоту (дві труби висотою до 250 м і одна – 180 м), тож, розсіювання викидів шкідливих речовин здійснюються на території не тільки Івано-Франківської, а й сусідніх — Львівської та Тернопільської областей, йдеться в екологічному паспорті Івано-Франківської області за 2017 рік, який оприлюднено на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України, інформують «Вікна».

Як випливає з екологічного паспорту області, викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення порівняно з 2016 роком збільшились на 0,8 % та становили 198,3 тис. тонн.  Крім того, підприємства області викинули  в повітря 12 млн  тонн діоксиду вуглецю (на 6,2 % більше порівняно з 2016 роком) — основного парникового газу, який впливає на зміну клімату.

Збільшення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря пояснюється тим, що в 2017 році зросла кількість підприємств, які здійснювали викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Також зросла і кількість автомобілів. Так, в 2017 році в області налічувалось понад 115 тисяч транспортних засобів і це майже на 32 тисячі більше, ніж у попередньому році.

Зменшення викидів в атмосферне повітря порівняно з 2016 роком відбулося у Верховинському (на 0,3%), Богородчанському (на 4,9%), Рожнятівському (на 5,7%), Снятинському (на 12,7%), Тлумацькому (на 22,8%), Рогатинському (на 32,7%) районах, містах Івано-Франківську (на 0,1%), Коломиї (на 1,1%) та Бурштині (на 5%).

У інших містах і районах викиди забруднюючих речовин в атмосферу зросли. Причому Калуш належить до тих територій, де цей ріс є найвищим — на 56,6-82,3%. У Калуському районі трохи краще, проте він належить до п’ятірки районів, де в 2017 році проти попереднього викиди забруднюючих речовин в атмосферу зростали найбільше.