Уся Європа стрімко пересідає на велосипеди, рятуючи навколишнє середовище та власне здоров’я. У багатьох містах світу “двоколісний кінь” уже став міським транспортом. Тож, коли побуваєте в одному з описаних міст, не відмовте собі в задоволенні здійснити велоекскурсію: і побачите чимало, і враження отримаєте неперевершені.
Амстердам, Нідерланди
Амстердам не просто так називають велосипедною столицею світу. Тут 40% городян вважають за краще добиратися до роботи на велосипедах. У місті можна взяти велосипед напрокат, а в майбутньому планують побудувати величезний велосипедний паркінг.
Копенгаген, Данія
У столиці Данії можна безкоштовно орендувати громадський велосипед, який можна знайти практично на кожному розі й взяти на прокат під невелику заставу. Близько 32% жителів Копенгагена щодня вирушають в свої офіси на велосипедах.
Богота, Колумбія
Велосипедний рух в Колумбії розвивається не завдяки активним урядовим програмам, як, наприклад, в Європі, а через низьку кількість автовласників. Тільки 13% населення Боготи мають машину, інші ж воліють більш демократичний спосіб пересування.
Курітіба, Бразилія
Велосипедна традиція Курітіби налічує більше 40 років. Тут створені хороші умови для велосипедистів – прокладені цілі мережі велосипедних доріжок.
Монреаль, Канада
Два роки тому адміністрація Монреаля виділила $ 134 млн на модернізацію велосипедних доріжок та створення стандартних велосипедних парковок. Протяжність велосипедних доріжок зараз становить 2.400 миль.
Барселона, Іспанія
У Барселоні, як і в усіх великих європейських містах, проведені стандартні велосипедні доріжки, уніфіковані спеціальні сигнали й карти. Але столиця Каталонії пішла ще далі, проклавши зелену кільцеву велосипедну доріжку, яка налічує 100 станцій.
Пекін, Китай
Жителі Пекіна надають перевгу пересуванню на автомобілях. Але іноді єдиним способом швидко доїхати до пункту призначення, оминаючи багатокілометрові пробки залишається такий геніальний винахід як велосипед. Міська влада Пекіна активно підтримує велосипедний рух, адже рівень загазованості міста з кожним днем стає все більш катастрофічним.
Тронхейм, Норвегія
Невелике норвезьке місто може похвалитися унікальним і чудовим винаходом – велопідйомником, який працює як підйомник на гірськолижних курортах. Міські дороги мають спеціальні пристрої для велосипедистів, схожі за своєю будовою на канат для підйому лижників в гору, який приводиться в рух електромотором, і під час підйому вгору по схилу лижник тримається за канат рукою. Тому велосипедисти мають можливість підніматися в висотні частини міста, не крутячи педалі.