Найкраще до студентів-іноземців ставляться в Університеті нафти й газу
23 Гру, 2015 14:52
У міськвиконкомі 23 грудня презентували результати соціологічного опитування студентів щодо ставлення до іноземців.
Читайте також: У міського голови Івано-Франківська - новий заступник (ФОТОФАКТ)
Дослідження проводили у жовтні. Опитали три тисячі українських та півтори тисячі іноземних студентів з Прикарпатського університету, Івано-Франківського медичного університету та Університету нафти й газу.
Дослідження провів відділ міжнародних відносин і туризму міськвиконкому спільно з ПНУ ім. В. Стефаника.
Результати дослідження представила Лілія Романкова, кандидатка психологічних наук, завідувачка відділу виховної та психолого-педагогічної роботи Прикарпатського університету.
«Студенти різних університетів по різному відповідали на запитання. Є відмінності і між відповідями чоловіків і жінок», – зазначила Романкова.
Приміром, 56% студенток Прикарпатського університету позитивно ставляться до присутності іноземців у місті. У Медуніверситеті – 45%, в Нафти й газу – 67%.
Байдуже до присутності іноземців у середньому ставляться 30% опитаних.
Серед національностей, з якими насамперед не хотіли б мати взаємин студенти називають арабів, афроамериканців та росіян. Студенти-медики додали до цього списку індусів, а хлопці зНафти й газу – китайців.
Результати опитування серед іноземних студентів показали, що 60-70% з них почуваються у місті безпечно. Серед причин, чому вони обрали для освіти Івано-Франківськ, називають, переважно, низьку вартість навчання, дешеве проживання, високу якість навчання в університетах.
Також 78% студентів-іноземців Нафти й газу не хотіли б залишатися в Івано-Франківську після закінчення навчання, а у Медуніверситеті великий відсоток тих, хто хотів би залишитися.
Як зазначили на презентації, на сьогодні в місті перебуває 2412 іноземних студентів.
“Дві з половиною тисячі не є аж таким великим показником. Але така кількість студентів вже помітно впливає на традиції вищих навчальних закладів. Михотіли б, щоб ці студенти почували себеповноціннно, щоб тут було створенетолерантне середовище”, – сказав Богдан Білик, заступник міського голови.
Протягом 2014 року у місті було зареєстровано 64 шлюби з іноземцями. А за девять місяців 2015-ого було укладено 84.