Є різні варіанти, але тільки один з них по-справжньому корисний.
Оберіть той сніданок, який, на вашу думку, забезпечить вам ситість протягом довгого періоду часу:
1. Каша з рослинною олією/вершковим маслом, пише НВ.
2. Три яйця з овочами і оливковою олією;
3. Кілька тостів з маслом і сиром чи ковбасою;
4. Яйце-пашот з солоними панкейками.
А тепер правильна відповідь.
Найкраще рішення — варіант № 2. Високобілкові продукти на сніданок дають більшу ситість протягом дня і знижують відчуття голоду. Додавання овочів, що містять клітковину, і помірної кількості рослинної якісної олії підсилює ефект. Тому цей варіант — the best.
Найгірший варіант із присутніх — варіант № 3. Хліб (якщо ми особливо говоримо про звичайний, традиційний, дріжджовий) і ковбаса (якою б якісною вона не була) — надто перероблені продукти, які будуть стимулювати переїдання. У цих продуктах високий вміст натрію (я маю на увазі сіль — у хлібі її більше, ніж ви думали). А натрій збільшує апетит. Після такого сніданку через короткий проміжок часу захочеться перекусити.
Варіант № 4 теж не зовсім хороше рішення. Яйце хоч і містить білок, але одного на сніданок вам буде мало, якщо мета — тривала якісна ситість. Панкейки теж не мають тих нутрієнтів, що потрібні для відчуття тривалої ситості.
Варіант № 1 — це вуглеводи. Якщо у вас якісна крупа довгого варіння, то це хоч складні вуглеводи, якщо ж каша «швидкого приготування» — це порожні, неякісні вуглеводи. Вуглеводний сніданок, що доведено сучасними дослідженнями, дає меншу ситість, ніж білковий, провокує ріст гормону греліну, має зв’язок із тенденцією перекусів і в підсумку збільшує кількість калорій, з’їдених у подальшому за день.
Спробуйте не вуглеводи, а білкові сніданки, і помітите різницю.