Найкращі дописи із соціальних мереж вийшли у збірці «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського супротиву»

Автор: Турій Роман

18 Sep, 2014 11:45

Поділитись публікацією
Найкращі дописи із соціальних мереж вийшли у збірці «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського супротиву»

У рамках літературної програми ГОГОЛЬFESTу Оксана Забужко презентувала збірку «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського супротиву». Туди увійшли оповідання та поетичні твори більше 150 авторів, взяті з соціальних мереж під час соціально-революційних зрушень в Україні.

Оксана Забужко є керівником книжкового проекту, але не автором текстів. Про це письменниця особливо наголосила на заході. Твори для збірки обирали за принципом найбільшої поширюваності, лайків, повідомляє Cultprostir.

«Українська література пішла у Facebook. Це найбільш жива сфера, царина, в якій можна почути справжній голос свідків, учасників певних подій. Але повідомлення у соціальних мережах живуть один день – це розпорошена пам’ять.

В Україні писати в соціальних мережах після 30 листопаду почали найрозумніші, найталановитіші. Бо у нас немає іншого каналу для висловлення, публічних трибун. У Facebook чи ЖЖ можна знайти купу надзвичайних публіцистичних статей, глибоких політологічних роздумів, художніх замальовок…

Народження літератури, справді живої як м’ясо, сирої, необробленої відбулося саме у мережі», − розповіла Оксана Забужко на презентації «Літопису самовидців».

Також автор проекту заявила, що на меті книга мала саме увічнення тих постів, які могли безслідно зникнути, маючи при цьому неабияку художню цінність.