Найпроблемнішим для будинків ЄРЦ залишається тепловий район СТЕК
02 Лис, 2015 08:33
Відповідно до статутних завдань та договорів зі споживачами послуг, КП «Єдиний розрахунковий центр» традиційно виконав значний перелік заходів з підготовки житлового фонду до експлуатації у осінньо-зимовий період.
Читайте також: Клієнти збанкрутілого СТЕКу продовжують платити їм гроші - у фірмі просять так не робити
Були замінені чи відремонтовані будинкові мережі, осушені підвали, проведено окремі роботи з енергозбереження. Це дозволило з мінімальними проблемами забезпечити поетапний запуск тепла в житлових будинках, – інформує прес-служба підприємства.
Щодо обслуговування власне внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, ЄРЦ укладено договори комунальними «Івано-Франківськтеплокомуненерго» (579 будинки) , «Аварійною службою ЄРЦ» (67 будинків) та ТОВ «Пасічна ІФ» (24 будинки).
Приватна теплопостачальна організація ТОВ «СТЕК», як відомо, відмовилась від укладання договору за існуючими тарифами та вимагає їх збільшення в 4-5 разів, що наразі видається неможливим.
З огляду на це найпроблемнішим залишається тепловий район «СТЕК».
Втім, на сьогоднішній день теплоносій поступає у всі житлові будинки, та виникають трудності з подачею тепла на окремі стояки. Це відбувається через низьку температуру та тиск теплоносія, через фізичну зношеність мереж та через власників квартир, які і самі не розповітрюють батареї і працівників підрядних організацій не допускають.
Серед додаткових проблем хочеться звернути увагу на наступне.
В багатьох будинках з підвальних розгалужень викладено латунні крани та інші елементи інженерних мереж. Злодіїв не стримують не грати на вікнах, ні замки на дверях.
Також у підприємстві звертають увагу на те, що ЄРЦ як управитель не може перечити волі власників у випадку відмови з їх боку щодо виконання робіт. Особливо з набранням чинності нового закону про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку.
Зокрема, ЄРЦ та ТКЕ спільно провели збори з мешканцями будинків Вовчинецька 170, Тролейбусна 5, Сухомлинського 4 к. 3 та Коновальця 147, про який згадували на минулій оперативній нараді. Мешканцям було запропоновано провести поточний ремонт будинкової мережі централізованого опалення на умовах співфінансування. Кожен з цих будинків, відмовився від проведення робіт, про що співвласники отримали рекомендовані повідомлення. Великими зусиллями підрядних організацій тепло до цих будинків запушено, але гарантувати стабільність теплопостачання без заміни мереж неможливо.
Також залишається проблемним періодичне затоплення підвалів через порушень мешканцями правил користування каналізацією та забиттям зовнішніх каналізаційних мереж. Лише за минулий тиждень на цілодобову гарячу лінію 750-600 поступило 95 звернення про забиття дворової каналізації, які негайно були передані колегам з «Водоекотехпрому».