Найзамінованіша країна світу: в Україні стартувала кампанія з мінної безпеки (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

10 Чер, 2024 17:30

Поділитись публікацією
Найзамінованіша країна світу: в Україні стартувала кампанія з мінної безпеки (ВІДЕО)

Міжнародні організації спільно з ДСНС запустили для населення кампанію з мінної безпеки “Помічай зміни”. Метою є привернути увагу громадськості до реальної небезпеки, з якою зіштовхуються українці в лісах, парках, садах і полях, а також на озерах і річках, на березі моря і на автошляхах.

Україна є найзамінованішою країною у світі внаслідок повномасштабного вторгнення росії. За оцінками ДСНС, 26% території країни — 156 000 кв. км — потенційно забруднені мінами та несуть ризики для життя та здоровʼя громадян, повідомляють “Галку” ініціатори кампанії.

“Недостатня обізнаність про мінну безпеку часто коштує життя та заподіює непоправну шкоду здоров’ю українців. Мета кампанії — сприяти зменшенню кількості нещасних випадків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами”, – йдеться в повідомленні.

За даними секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, від початку повномасштабної війни від вибухонебезпечних предметів постраждали 80 дітей, 15 з них загинули. Загалом від мін та інших вибухових предметів постраждали 673 українці, 297 — загинули.

Матеріали кампанії інформують та нагадують про те, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів: зупинитися, не чіпати, дзвонити 101.

Кампанія містить соціальну рекламу, яку розмістять на телебаченні та радіо, у соцмережах, білбордах та плакатам в областях, які найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення росії в Україну: у Харківській, Херсонській, Миколаївській, Чернігівській, Донецькій, Сумській, Одеській та Запорізькій. 

Також у межах кампанії зʼявиться новий освітній серіал про мінну безпеку, що буде доступний для перегляду всім українцям на національній освітній платформі Дія.Освіта.

Як писала “Галка”, на Донеччину вирушила чергова група прикарпатських піротехніків. Їхні колеги з 12 квітня 2024 року розмінували понад 46 гектарів території.

“Попри те, що піротехнічні підрозділи ДСНС щоденно працюють над очищенням української землі від ворожої вибухівки, величезні площі на деокупованих та прифронтових територіях становлять серйозну загрозу для місцевого населення.

Тому одним із пріоритетних напрямків роботи ДСНС є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з цивільним населенням, щоб кожен розумів, як розпізнати вибухонебезпечні предмети та як діяти, аби вберегтися від небезпеки”, – каже тимчасово виконуючий обов’язки голови ДСНС України Андрій Даник.

Кампанію реалізує BBC Media Action за технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Ініціатива є частиною Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні, що фінансується урядом Японії.