НБУ вводить заходи для недопущення відмивання грошей і фінансування тероризму

Автор: Людмила Баран

02 Вер, 2014 11:09

Поділитись публікацією
НБУ вводить заходи для  недопущення  відмивання грошей і фінансування тероризму

Правління Національного банку України 29 серпня ухвалило постанову  “Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України”. 

Низка ризиків та невизначеностей подальшого розвитку економіки та фінансових ринків, пов’язана насамперед із напруженою ситуацією на сході країни, зумовлює періодичні ситуативні коливання попиту та пропозиції на валютному ринку.

Щоб нівелювати коливання, Національний банк  намагається використовувати передусім ринкові механізми. Водночас це не виключає тимчасового використання окремих регуляційних заходів адміністративного характеру. Це потрібно для заспокоєння ситуації під час особливо відчутного підвищення емоційного фону на ринку.

З цією метою Правління Національного банку України ухвалило постанову від 29 серпня 2014 № 540 “Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України” (далі – Постанова № 540).

Постанова № 540 набирає чинності з 2 вересня  та діє до 2 грудня 2014 року включно, тобто передбачені зазначеною постановою тимчасові заходи діятимуть протягом трьох місяців.

Ці заходи мають на меті недопущення використання фінансової системи України для відмивання грошей і фінансування тероризму.  Також –  створення належних умов для ефективного використання діючих механізмів контролю, спрямованих на запобігання відпливу капіталу та призупинення проведення операцій, що мають підвищений ризик їх використання з протиправною метою.