Не чистили річки і стихійно забудували центр — причини потопів в окупованому Криму

Автор: Єва Жасминова

19 Чер, 2021 20:03

Поділитись публікацією
Не чистили річки і стихійно забудували центр — причини потопів в окупованому Криму

Підтоплення у містах окупованого Криму могло статися через те, що окупаційна влада від 2014-го року не розчищала місцеві річки, а натомість забудовувала центр житлом без генеральних планів і врахування рельєфу.Про це в ефірі Громадського радіо розповів експредставник президента в Автономній республіці Крим Борис Бабін.

«Весь Крим зазнав опадів, як і материковий південь України. Але в Керчі та Ялті ці дощі призвели до локальної катастрофи. Пояснення цьому доволі прозаїчне: з 2014 року окупанти не розчищали місцеві річки. Саме у цих двох містах Криму є невеличкі річки, які слугують таким собі аварійним водостоком. Згідно з так званим окупаційним «законодавством» всі річки в Криму загарбані в так звану «федеральну власність». Ось вони, ці чиновники, 7 років їх не чистили, тому все заросло», — каже Бабін.

Друга причина у тому, що коли будували Кримський міст й залізничне сполучення до нього, окупанти зруйнували гідротехнічне спорудження на керченській річці.

«У нормальних умовах це степовий струмочок. У Криму окупанти багато речей вважають безпечним, хоч вони такими не є. І от коли пішли дощі, цей струмочок розлився. Ті греблі, які були знищені, дозволили накопичити хвилю води, яка знищила решту гребель, зайшла в центр міста, затопивши його. Це керченська ситуація», — пояснює експредставник президента.

В окупованій Ялті, за його словами, причина потопу у масовій забудові центральної частини міста, яка почалася з 2014 року.

«З 2014 року центр міста шалено забудовується так званим «елітним житлом». І звісно таке житло робиться без будь-яких генеральних планів, погоджень чи врахування рельєфу. Це теж акумулює значну кількість води в центрі міста», — каже Бабін.

На його думку, наслідки потопу для окупованої Ялти будуть значніші. Він може викликати вимивання ґрунтів, а це своєю чергою може спричини значні зсуви ґрунту.

«Наслідки можливі такі: Південний берег — це зсуви ґрунтів, сейсміка погана. Для решти Криму нічого критичного не буде. Єдине, що ці дощі певною мірою заповнили водосховища. Це дасть місяць з лишком на водоспоживання. Але це стосується гірського Криму. Східний і Північний Крим від цього ніяк не виграє, бо там немає, де воду накопичувати», — додав Борис Бабін.